Online трансляция

Мешканці запорізької багатоповерхівки постраждали від дій «комунальних» ворів

19 июня 2019

Вандали та любителі легкої наживи полюють на комунальну власність. Особливу увагу зловмисники приділяють загальнобудинковим тепловим лічильникам. Спеціалістам доводиться виправляти ситуацію та за бюджетні кошти встановлювати нові прилади, а мешканці, тим часом, несуть величезні збитки.

Легка нажива у кількасот гривень за збутий у пунктах прийому метал призвела до суттєвих збитків мешканців будинку. Поцуплений електронний прилад у комплексі з так званим витратоміром вираховує весь об’єм тепла, що надійшов до будинку. Якщо його немає — сума у платіжках зростає в рази.

Замість поцупленого лічильника у цьому будинку встановили новий витратомір, який придбали коштом міського бюджету. Мешканці «постраждалого» будинку у свою чергу подбали про надійний захист приборів. Дістатись лічильника зловмисникам тепер не вдасться, адже доступ до підвалу без спеціального ключа став неможливим. Ба більше, місце, де встановлений тепловий та комунікаційний вузол, обгородили цегляною стіною з металевими дверима.

І така практика вітається. Те, що приміщення, де встановлений тепловий лічильник, має бути захищеним від стороннього впливу — одна з вимог закону про комерційний облік теплової енергії, кажуть у концерні “Міські теплові мережі”. Тут також повідомили, що надалі викрадені прилади обліку мешканцям  будинку доведеться купувати власним коштом, бо концерн МТМ встановлює прилади, а відповідають за них — жителі будинку.

Це — лишень одна з норм закону. Згідно цього ж документу, кожен житловий будинок має бути оснащений приладом обліку. І робота в цьому напрямку у Запоріжжі триває.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5