Online трансляция

М.Магомедов закликає рятувати металургію і всю вітчизняну промисловість

18 июня 2020

Необхідно рятувати металургію і всю вітчизняну промисловість, а не знищувати її. Таку думку висловив народний депутат України Муса Магомедов.

За його словами, в минулому році збитки в ГМК склали 31 мільярд.

«У першому кварталі нинішнього року — вже 14 мільярдів. Збитковим буде і другий квартал. Тут і до ворожки не ходи. Але, незважаючи на це, влада приймає закон, яким підвищує ренту на видобуток руди. Це приблизно ще два мільярди збитків», — зазначив він.

У той же час він звернув увагу на той факт, що якщо рента буде підвищена, собівартість продукції зросте, українська металургія буде просто неконкурентоспроможною на світових ринках.

«Тому дуже важливо переглянути закон 1210», — додав М. Магомедов.

Він також нагадав, що металургійна галузь забезпечує колосальні відрахування до Державного бюджету — а це своєчасно виплачені зарплати і пенсії. Крім того, ГМК — один з лідерів в країні по валютному виторгу, що гарантує стабільність гривні.

«У галузі працюють майже 200 тисяч кваліфікованих фахівців. Безробіття в металургії = схуднення бюджетів + ​​зростання соціального навантаження», — підкреслив народний депутат і додав: «Криза в металургії посилюється. Рецесія в економіці і наслідки коронавирусу в ГМК відчуваються особливо болісно. Не можна допустити, щоб металургія впала ще більше».

Мінпром

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5