Online трансляция

Казначейство просить запорізькі громади повернути субвенцію назад державі

13 сентября 2019

На початку липня уряд виділив територіальним громадам 2,5 млрд грн на реалізацію соціально важливих проектів. Але 10 вересня територіальні органи Держказначейства заблокували ці кошти і звернулися до органів місцевого самоврядування з вимогою добровільно їх повернути

Кошти виділили на будівництво та ремонт шкіл і дитсадків, ремонт і благоустрій вулиць, облаштування водопроводів, насосних станцій та систем очищення води, придбання обладнання для медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури. Але вже 10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці кошти і звернулися до органів місцевого самоврядування з вимогою добровільно надати письмову згоду на їх повернення. І до того ж — без надання пояснень та законодавчих підстав для здійснення таких операцій.

Асоціація міст України звертає увагу на те, що законодавчих підстав для надання згоди на проведення операцій по відкликанню коштів субвенції немає. Адже Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто, немає ніяких законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів до державного.

При ухваленні рішення необхідно врахувати, що в майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції та виконання зобов’язань по фінансуванню відповідних витрат. Асоціація міст України бачить в зверненні Держказначейства намір принизити авторитет і спроможність органів місцевого самоврядування як перед жителями громад, так і перед бізнес-спільнотою.

Адже втілення цих невеликих за обсягом фінансування, але дуже соціально важливих проектів, впливає на якість життя жителів міст, селищ і сіл, об’єднаних територіальних громад. До того ж, на місцях вже укладені договори з підрядниками або проводяться процедури закупівлі.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5