Online трансляция

Карантин – не перешкода: чи законно у Запоріжжі працюють сотні «наливайок»

17 апреля 2020

Запоріжці у соціальних мережах все частіше помічають відкриті так звані “наливайки”. Люди обурені — чому вони мають сидіти вдома та дотримуватися карантинного режиму, в той час як інші можуть без перешкод пропустити кілька чарок?! За словами юристів, деякі подібні заклади дійсно можуть цілком законно працювати, але для цього є кілька умов: наявність ліцензій на продаж алкоголю, продукція має бути лише “на виніс”, а за столиками, якщо вони є, не повинно бути відвідувачів. Чи дійсно так все працює на практиці

Поки ви та ваші діти сидите вдома та боїтеся зайвий раз вийти, так звані “наливайки” навіть і не думають виконувати постанови центральної та обласної влади. Тут як працювали, так і працюють. На дверях лише додалося більше написів. Проте, місцевих клієнтів це не надто хвилює, адже свою порцію алкоголю вони, у будь-якому разі, отримають. Подібне запоріжці бачать біля своїх будинків чи не у кожному районі міста. Такою вибірковістю карантинних заборон відверто обурені.

За словами юриста, так звані “наливайки” не у всіх випадках порушують карантин. Перше питання, яке має виникати, — це ліцензія на продаж алкоголю. Якщо вона відсутня, то і раніше їхня діяльність була незаконною, незалежно від карантину. Якщо ж ліцензія є, то потрібно знати, як саме зареєстрований заклад — якщо суто як магазин, орієнтований лише на продаж, то працювати у період карантину такий заклад може.

Запоріжці ж продовжують фіксувати відкриті “наливайки”. Працюють вони лише для своїх, відпускають клієнтів з віконця або запускають просто всередину. Проте, за словами юриста, якщо люди беруть оковиту з собою, то це не є  порушенням. А от якщо всередині є столи, де відвідувачі розпивають алкогольні напої, то це вже вважається порушенням карантинного режиму. Адже якщо об’єкт зареєстрований саме як заклад громадського харчування, то приймати відвідувачів на час карантину — заборонено. А от “на виніс” та навіть “на доставку” працювати їм ніхто не забороняє.

Дотримання карантину та виконання всіх вимог мають контролювати представники поліції. Але багато залежіть і від свідомості самих запоріжців, яким вже неодноразово нагадують про те, що не варто відвідувати місця скупчення людей. За можливості залишайтеся вдома, носіть маску та мийте руки з милом. А спирт використовуйте не для так званої дезінфекції власного організму, а лише як антисептик для рук та поверхонь.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5