Online трансляция

До календаря обов’язкових щеплень хочуть внести ще одну вакцинацію

6 августа 2020

З 2022 року до Національного календаря щеплень включать вакцинацію проти пневмококу. Цю вакцинацію проводитимуть тричі: перші два щеплення – у перший рік життя і третє щеплення – у другий рік життя

Читайте також: Дитячий фонд ООН закликав уряд зберегти «пакунок малюка» замість грошової виплати

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу, пише УНІАН.

“Незважаючи на пандемію, ми робимо всі заходи для додаткового розширення Календаря щеплень і розширення переліку інфекційних хвороб, від яких можемо і повинні захищатися шляхом імунопрофілактики”, – сказав Ляшко.

Зокрема, у червні, зазначив він, Національна технічна група експертів з імунопрофілактики рекомендувала Міністерству охорони здоров’я включити до Національного календаря щеплень вакцину проти пневмококової інфекції.

“Ми визначили вікову групу, ми визначили коефіцієнт охоплення. І наразі будемо проводити перемовини з Міністерством фінансів України для того, щоб включити в Державний бюджет 2020 року кошти для закупівлі вакцини, яка буде включена до Національного календаря щеплень. І розпочнемо вакцинувати, починаючи з січня 2022 року”, – сказав урядовець.

За даними Центру громадського здоров’я пневмококова інфекція – одна з основних причин смертності серед дітей до 5 років. Згідно з оцінками ВООЗ, щороку у світі реєструєть 1,6 мільйонів летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань, близько 50% з них – серед дітей до 5 років.

Пневмокок є причиною небезпечних захворювань таких як менінгіт, бактеріемія та сепсіс.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5