Online трансляция

Кабінет міністрів заборонив паркування на тротуарах

7 апреля 2021

Постановою забороняється облаштування місць для паркування на тротуарах, наділяються владою інспектори з паркування, вводиться відповідальність за блокування доступу до зарядних станцій і вдосконалюються способи оплати паркувальних послуг

Читайте також: Депутати ухвалили законопроєкт щодо «пакунків малюка»: що змінилося

Кабінет міністрів ухвалив цілу низку правок до своєї постанови № 1322 від 3 грудня 2009 року, які мають забезпечити розвиток системи паркування в Україні на європейському рівні, оскільки збалансують інтереси осіб з інвалідністю, пішоходів, автомобілістів і суб’єктів господарювання.

По-перше, тепер суб’єктам господарювання забороняється облаштовувати місця для паркування на тротуарах. «Громади отримають додаткові можливості для облаштування майданчиків для платного паркування із застосуванням безготівкових форм оплати», — прокоментував проєкт нормативно-правового акту прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

По-друге, інспектори з паркування наділяються ширшими повноваженнями. По-третє, вводиться відповідальність за блокування доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. По-четверте, органи місцевого самоврядування також можуть встановлювати додаткові умови обладнання таких майданчиків, зокрема щодо інфраструктури для електроавтомобілів. По-п’яте, розширюється перелік безготівкових форм оплати паркувальних послуг. Зокрема, вводиться можливість проводити оплату через банківські автомати, комплекси самообслуговування та платіжні термінали.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5