Online трансляция

Як виглядають найкращі з нових мостів світу і що у них спільного з запорізьким

5 января 2021

Названий топ-10 найбільш незвичайних мостів, з точки зору дизайну, відкритих в 2020 році. У їх числі — міст в Генуї, для будівництва якого найбільший український гірничо-металургійний холдинг поставив 18,5 тисяч тонн високоміцного прокату; міст в Данії і найдовший в світі скляний міст. Про це повідомляє ЦТС.

Скляний міст, Китай.

Цей міст довжиною 526 метрів через річку Ляньцзян в провінції Гуандун, будівництво якого було завершено в 2020 році, був офіційно визнаний Книгою рекордів Гіннеса найдовшим скляним мостом в світі.

Мостовий перехід на станції Кеге-Норд, Данія.

Архітектурні компанії Dissing і Weitling об’єдналися, щоб спроектувати цей пішохідний міст на залізничній станції для нової швидкісної лінії Копенгагена. Бетонний міст проходить над найзавантаженішій автомагістраллю Данії і з’єднує дві основні залізничні лінії.

Міст Канаваг, Ірландія.

Архітектор О’Доннелл Туомі і ірландська архітектурна студія O’Donnell Tuomey побудувала цей міст через річку Лі для поліпшення зв’язку з Університетським коледжем Кірка.

Вхідні ворота Ізраїльського технологічного інституту Техніон.

Вхідні ворота Ізраїльського технологічного інституту Техніон були спроектовані як міст, що з’єднує кампус з міської набережної.

Пішохідний міст через річку Провіденс, США.

Каркас пішохідного моста створений з високоміцної сталі і спирається на п’ять пірсів, побудованих тут за часів, коли в цій частині річки розташовувалися доки. Тепер вони складають з мостом єдине ціле і навіть надають конструкції особливу родзинку.

Міст Сан-Джорджо, Італія.

На початку 2020 року італійський архітектор Ренцо П’яно відкрив міст Сан-Джорджо в своєму рідному місті Генуя, Італія. Він замінив міст Моранді, що обрушився в 2018 році, в результаті чого загинуло 43 людини.

Міст Учазі, Китай.

Звивистий восьмигранний міст Учазі являє собою безперервну пішохідну доріжку, він був спроектований так, щоб зробити його місцем для прогулянок, не позбавленим функціональності.

Велосипедний міст Лілль-Лангебро, Данія.

У Копенгагені в 2020 році відкрили вигнутий велосипедний і пішохідний міст Lille Langebro. Його побудували поряд з автомобільним мостом Langebro, щоб створити безпечну альтернативу для перетину річки.

Пішохідний міст Чізвік-Парк, Великобританія.

При створенні цього пішохідного моста, який з’єднує станцію метро з бізнес-парком в Чізвік, (Лондон), компанія Useful Studio використовувала погодостійку сталь.

Пішохідний міст, Франція.

Цей пішохідний міст з дерева і стали, спроектований Dietmar Feichtinger Architects, в Анже, був побудований з ялиці Дугласа, французького дуба і поперечно-клеєної деревини.

У Запоріжжі у 2020 році також відкрився новий міст. Він не увійде у світові рейтинги подібних архітектурних та дизайнерських споруд, але точно став найважливішим інфраструктурним елементом нашого міста. Будівництво мосту започаткували ще у 2004 році, але завершити першу його частину вдалося лише зараз.

Запорізький міст будували з використанням матеріалів українського виробництва. Метінвест забезпечив для проведення робіт поставку близько 14 тисяч тон металу.

Вже незабаром розпочнеться будівництво другої, основної частини об’єкту — вантового мосту, що з’єднає Хортицю з лівим берегом Запоріжжя.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5

Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp

Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp

Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5