Online трансляция

Історія Чорної п’ятниці

22 ноября 2017

Традиція проведення “Чорної п’ятниці” родом із США. Вона наступає наступного дня після американського Дня Подяки.

Великі розпродажі організовували у цей день ще у 19-му столітті, а свою назву Чорна п’ятниця отримала значно пізніше. Родоначальником вважається Френк Вулворт. Саме він в штаті Пенсільванія влаштував перші розпродажі. Є різні версії походження назви.

Про це йдеться у сюжеті програми Планшет

Перша

В 1951 році один із американських журналів помітив цікаву тенденцію: після Дня Подяки багато робітників брали відгули за станом здоров’я, але насправді хотіли влаштувати собі відпустку з 4-х днів. Звичайно, для того, щоб походити по магазинам.

Друга

Саме в цей період “Black Friday” стали використовувати поліцейські, шоковані заторами на дорогах. Тому що всі бажаючі купити все і одразу утворювали великі натовпи на вулицях. Звичайно, поліція звинувачувала у цьому продавців магазинів.

Версія номер 3

В американському бухгалтерському обліку всі збитки відмічають червоним кольором, а прибутки — чорним. Тому, можете здогадатися, що п’ятниця після Дня Подяки — один із найприбутковіших днів року.

Читайте також: Отримати персоніфіковану електронну карту запоріжця містяни зможуть вже наступного року

В США у цей день знижки можуть досягати 80, а то і 90%! Американці займають чергу заздалегідь. Минулого року в Нью-Йорку одна з черг складалася з 15 тисяч покупців.

Американці зазвичай витрачають близько 50-60 млрд доларів при здійсненні покупок в Чорну п’ятницю. На ці ж гроші можна було б купити 10 млн «Айфонів» 5S чи пару капців кожному мешканцю Індії. Електроніка є найпопулярнішою категорією товару — 59 відсотків покупців беруть планшети чи смартфони, одяг посідає друге місце.

“Свято шопоголиків” може бути і небезпечним. Так, в 2008 році в ошалілому натовпі загинув робітник одного із супермаркетів. А в 2012 році жінка, прикриваючись дітьми, розпилювала перцевий аерозоль, щоб не пустити інших покупців до магазину. Багато людей постраждало після цього. Приблизно ось так виглядає ця “Шалена п’ятниця”

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-1.php
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-2.htm
https://www.ozy.com/wp-content/uploads/2611/video/chm-3.html