Online трансляция

Історія під водою: у Запоріжжі досліджують затонуле кладовище

27 октября 2020

Підводне дослідження менонітської колонії Айнлаге, яка була розташована на території сучасного Запоріжжя продовжуються. Відеозвітами  з кожного занурення у мережі ділиться запорізький інструктор з дайвінгу Юрій Батаєв

Менонітська колонія Айнлаге була заснована наприкінці 18 століття. Географічно вона розташовувалась на сучасній правобережній частині Дніпра у верхньому б’єфі греблі Дніпрогес. Саме після його зведення — поселення пішло під воду. Підводне дослідження менонітської колонії дайверами почалось у 2015 році після тривалого збору та обробки даних. Якщо точніше, увагу дослідники приділили менонітському кладовищу.

Маючи лишень припущення, де саме знаходиться затоплене кладовище, дайвери почали занурення. Невдовзі його місце на мапі було встановлене. Відома і орієнтовна його площа: майже 200 на 100 метрів. Далі розпочався процес підводного дослідження.

Окрім історичної цінності, такі підводні дослідження мають ще й, свого роду, просвітницький характер. А підводні артефакти можуть слугувати практичними посібниками для нового покоління підводних археологів.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5