Online трансляция

Гройсман розповів, що може зупинити трудову міграцію українців

23 марта 2018

Як уряд збирається вирішувати проблему трудової міграції українців — розповів прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на телеканалі «Україна»

Сьогодні в Україні гостро стоїть питання трудової міграції. Серед її причин — рівень безробіття в країні та низька зарплата. Так, у великих містах України 90% безробітних — з вищою освітою, а за кордоном заробляють від 5 до 8 мільйонів українців.

«Що людям потрібно: нормальна робота, нормальна освіта, нормальна медицина і безпека. Ми, як уряд, ставимо для себе такі пріоритети на порядок денний. Змінити все за один день дуже важко. Я би хотів домогтися високої зарплати в Україні, доступності якісної освіти, особливо для робітничих професій. У нас парадоксальна ситуація — люди з вищою освітою не можуть знайти для себе роботу, у той час як кваліфіковані робітничі кадри настільки затребувані (в країні). Ви зустрінетеся з бізнесом — бізнес скаже вам, що у них є на сьогодні брак кваліфікованих кадрів. Але скільки можна було тримати людей на мінімальну зарплату у 1400 грн? Це було просто нереально», — коментує  заявив Володимир Гройсман.

За його словами, середня зарплата має бути на рівні 10 тисяч гривень для того, аби в українців не виникало бажання їхати за кордон.

«Середня зарплата в Україні, на мій погляд, вже при цьому курсі нацвалюти повинна до кінця цього року становити 10 тисяч гривень. Я вважаю, що це — реальний показник, який може створювати відповідну конкурентність…Зарплата має ключове значення. Ми не підняли мінімальну зарплату й одразу оголосили, що це прорив. Ні, ми почали це робити: 1450 грн була мінімальна зарплата, зараз — 3723 грн, а пройшло близько півтора року, і ми будемо йти далі. Ми будемо створювати умови для того, щоб економіка належним чином працювала і людина отримувала гідну зарплату за свою працю», — запевнив прем’єр-міністр.

Також Гройсман прокоментував тезу про те, що зростання зарплат в Україні впливає на інфляцію.

«Насправді, інфляційні процеси — це комплексна проблема, і це не тільки проблема підвищення зарплат. Я вважаю, що на інфляцію мінімально вплинуло підвищення мінімальної зарплати вдвічі… Але, якщо ми подивимося статистичні дані, то реальна зарплата зросла на 19%, номінальна — на 37%. Але і цього недостатньо», — каже очільник уряду.

Він додає: вже цього року підвищити мінімальну зарплату в Україні до 10 тисяч гривень — завдання неможливе., адже «український бізнес, особливо малий і середній, повинен мати можливість виплачувати такі зарплати».

«Я дуже зацікавлений у тому, щоб люди жили краще, але я — реаліст. Я не той, хто може розповісти, що завтра буде краще. Популістів люди бачили у своєму житті дуже багато — коли обіцяли все і всім, але ніколи не робили. Подивіться на дороги, які завжди обіцяли робити і не робили — а я обіцяв і ми робимо це. Подивіться на зарплати, на пенсії — це не те, що я хотів би, але я точно задаю напрям, куди ми йдемо. І я впевнений, що за кілька років наша економіка буде сильнішою, а українці будуть відчувати впевненість у завтрашньому дні», — зазначив Гройсман.

5.ua

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5