Online трансляция

Фермери Запорізької області заявляють про масові розбійні напади

7 мая 2019

Сьогодні, 7 травня, у Запорізькій облдержадміністрації провели прес-конференцію за участю керівництв обласної прокуратурі, Нацполіції, СБУ та фермерських підприємств. Головною темою стали напади на фермерів та жорстокі побиття підприємців, що працюють у агро-сфері.

До об’єднання «Аграрний союз» стали надходити заяви та скарги від фермерів Запорізької області про те, що на них нападають невідомі. За даними від заявників, фермерів жорстоко б’ють, здійснюють тиск на родини. Відомі навіть такі випадки, де напади здійснювались із застосуванням гарячих прасок та паяльників.

У поліції повідомили, що на сьогоднішній день документально зафіксовано лише 2 таких розбійних нападів, один з яких вже розкрито. В ньому фігурували підозрювані зловмисники з інших регіонів. Також правоохоронці наголосили на тому, що фермери нерідко самі нехтують своєю безпекою.

У сільській місцевості систем відеоспостереження немає, що ускладнює пошук винуватих у нападах, а на багатьох підприємствах немає навіть немає «гарячих кнопок», які передають сигнал тривоги до служб охорони. До того ж, ще одним фактором ризику, як запевняють поліцейські, є і ставлення до відбору працівників. Нерідко аграрії беруть на сезонну роботу нелегалів та колишніх ув’язнених. Чіткого контролю за найманцями у правоохоронних та інших органах немає, тож це також заважає забезпечувати належний захист фермерам.

У свою чергу представники сторони потерпілих наголосили, що вони не мають ніякого захисті зі сторони правоохоронців, а це єдине, що їм потрібно. Під час зустрічі силовики та аграрії обговорили можливі механізми співпраці, яка дозволить боронити підприємців та фермерів від нападів та швидко розшукувати винуватців.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5