Online трансляция

Для пішоходів в Україні вводять нові правила і штрафи

4 июня 2020

Верховна рада України у першому читанні прийняла законопроект, яким підвищується відповідальність пішоходів за порушення правил дорожнього руху. Для них вводять нові умови та правила.

Раніше уряд прийняв закон про те, що пішохід також несе відповідальність за ДТП і може бути покараним у тому разі, якщо його визнають винним у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди. Зараз же розглядаються нові правила саме для пішоходів.

Зокрема, ВР хоче ввести на обов’язковому для пішоходів рівні використання світловідбиваючих елементів одягу – наліпок, стрічок або жилетів. Законопроектом пропонується зобов’язати усіх пішоходів носити такі речі у темний час доби, або в умовах недостатньої освітленості дороги. Це, на думку авторів законопроекту, повинно знизити кількість ДТП на дорогах та вберегти більше людських життів.

У разі прийняття законопроекту, збільшать і суми штрафів для пішоходів. Ті, хто порушуватимуть правила, будуть притягатися до відповідальності: на них можуть скласти протокол та накласти штраф у розмірі 255 грн, або «обмежитися попередженням». Штраф може бути і більшим, якщо виявиться, що пішохід-порушник знаходився у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. А за провокацію ДТП пішохід повинен буде сплатити 680 грн.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5