Online трансляция

Депутати внесли законопроект, який має врегулювати діяльність фахівців з нерухомості: що це значить

30 июля 2020

На розгляд до Верховної Ради депутати внесли законопроект, який має врегулювати діяльність фахівців з нерухомості. Він має створити основи для рієлторського самоврядування та заснувати одразу кілька нових органів, що відповідатимуть за угоди з нерухомістю.

Втім, фахівці переконані: такий законопроект є порушенням конституційних прав українців та призведе до чималих збитків для людей, які купують або продають житло.

Якщо законопроект все ж ухвалять, то отримати статус агента з нерухомості можна буде лише після проходження професійної підготовки у спеціальному закладі. Стандарти роботи таких фахівців визначатиме Національна федерація рієлторів. До речі, її створення також поки під питанням. На думку експертів, врегулювати ринок нерухомості в Україні на законодавчому рівні необхідно. Проте представлений зараз в Раді законопроект це не вирішує.

Найбільше пропозицій у законопроекті стосуються правових відносин у сфері нерухомості, яка на думку фахівців і без цього є дієвою. Натомість у разі ухвалення документа за кожну угоду з нерухомістю людям доведеться викласти значно більше коштів.

Згідно з висновком НАЗК, ця законодавча ініціатива має низку корупційних чинників. Результати експертизи законопроекту Національне агентство разом з власними рекомендаціями надасть Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку на доопрацювання.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5