Online трансляция

Чи вимагатимуть в запорізьких школярів результати тестів на COVID-19

9 сентября 2021

Перед початком уроків у школах учням повинні обов’язково вимірювати температуру, якщо вона перевищена — треба зробити або ПЛР-тест або швидкий тест.

Про це повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій.

Школа має бути безпечним середовищем і в умовах жорстких протиепідемічних обмежень зачинятися останньою і відкриватися першою. У зв’язку з цим для очного формату роботи освітнього закладу, у разі посилення карантину, має бути вакциновано не менше 80% педагогів.

За словами фахівця, перед початком уроків у школах учням повинні обов’язково вимірювати температуру, якщо вона перевищена — треба зробити або ПЛР-тест або швидкий тест.

«Термометрія залишається обов’язковою перед тим як учень має почати навчальний процес, якщо температура є перевищеною, в такому випадку дитина має звернутися до свого лікаря. У такому випадку діємо по інструкції діагностики коронавірусної хвороби — це або швидкий тест на антиген або ПЛР. Це дійсно на розсуд лікаря. З іншого боку, обов’язкової вимоги із пред’явленню результатів ПЛР-тестів або швидких тестів зараз немає. І вона не буде застосовуватися щодо шкіл», — сказав головний санлікар.

Також Кузін наголосив на важливості вакцинування саме педагогів, які можуть передавати вірус учням. За його словами, батькам слід підіймати питання вакцинації серед вчителів на педагогічних радах, моніторити рівень охоплення персоналу навчального закладу, показувати власний приклад або ж вести персональні переговори з керівником навчального закладу.

«Батьки повинні ініціювати розгляд цього питання (вакцинації вчителів, — ред.) на батьківських зборах або на педагогічних радах… Батьки можуть проактивно ініціювати і трошки прискорювати ці речі», — заявив Кузін.

Водночас він додав, що зменшувати вимогу до 80% вакцинованих освітян для роботи закладу, у разі карантину, не будуть.

Джерело: УНІАН 

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

 

 

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5