Online трансляция

Чи бути кар’єру? Громадські слухання у Вільнянському районі

31 января 2019

У запорізькій області поблизу Вільнянська вже 2 роки планують побудувати комплекс із видобутку та збагачення каоліну, простіше кажучи білої глини. Частина місцевих жителів проти, адже вважають, що це призведе до підвищення радіаційного фону та забруднення води. З цього приводу сьогодні влаштували громадські слухання.

Більше семисот людей прийшли до Нововасилівського будинку культури. Привід — будівництво каолінового кар’єра та збагачувальної фабрики поблизу Вільнянська. На зібранні — жителі кількох сусідніх сіл. Дехто висловлюється проти видобутку білої глини на цій території. Екологи, геологи та представники збагачувального комбінату запевняють: дослідження щодо можливості видобутку каоліну, тобто білої глини, та його впливу на довкілля тут проводили ще у 80-тих роках. Вони підтвердили, що родовище цілком безпечне та рекомендоване для видобутку білої глини. З неї у подальшому можна виготовляти посуд, папір та косметику. Та місцевих турбує можливе забруднення води річки Вільнянки, а також погіршення радіаційного фону. Це підтвердили й українські екологи та геологи. У минулому році вони двічі проводили моніторинг повітря та ґрунту на місці будівництва кар’єра. Крім того, запевняють, майбутнє виробництво матиме мінімальний вплив на довкілля. Запевнили також, що забруднення води річки Вільнянки не перевищуватиме нормативні значення, та наполягли на проведенні додаткових досліджень. Фахівці впевнені, дослідження та роз’яснювальна робота дає результат. Діалог на громадських слуханнях буде продовжуватись.

Автор: Телеканал TV5

Другие новостиГлавный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5
close-btn Россия начала полномасштабную войну с Украиной.
Они уже начали наступление на Украину, все крупные города под обстрелом, страдает мирное население. Пожалуйста, поддержите Украину!
✅ ЧЕМ ВЫ МОЖЕТЕ ПОМОЧЬ? Самое главное, что вы можете сейчас сделать для Украины, это ПРОЧИТАТЬ и ПОДЕЛИТЬСЯ проверенной информацией о нападении России на Украину.
🔹 Президент Украины
Интернет: https://www.president.gov.ua/en
Твиттер: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Официальные аккаунты Украины в социальных сетях
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Инстаграм: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство Украины в вашей стране (Интернет, Facebook и Twitter)
✅Помогите защитить Украину — пожертвуйте в главный благотворительный фонд Украины — https://savelife.in.ua/ru/donate/
✅ Помогите защитить Украину — пожертвуйте в фонд Национального банка Украины - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Помогите Украине, разместив на своем сайте этот виджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будь с Украиной!