Online трансляция

Більші штрафи, але без кримінальної відповідальності: як в Україні хочуть карати водіїв-порушників

14 июля 2020

В Україні продовжують розглядати законопроект, яким передбачені більш суворі покарання для водіїв. Кримінальну відповідальність за жорстокі порушення все ж таки не вводять.

Закон про покарання водіїв за керування транспортними засобами у нетверезому стані пройшов перше читання. Нові штрафи, які в рази більші за ті, що діють на сьогоднішній день, в ньому залишили. За 1 зафіксоване порушення з водії пропонують стягати 10200 грн та на 1 рік позбавляти водійського посвідчення. Якщо ж водій «попадеться» вдруге, штраф становитиме вже 20400 грн, а крім цього – посадити за ґрати на 10 діб та позбавити прав на 3 роки. Третє зафіксоване порушення обійдеться водієві вже у 40 тисяч 800 грн. Права відберуть вже на 10 років, а арешт сягатиме 15 діб.

А от кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння вирішили все ж таки не вводити. Натомість, якщо п’яний водій спровокує аварію, його оштрафують на суму від 51 до 85 тисяч гривень. Термін ув’язнення для таких порушників складе 3 роки. Якщо аварія буде з загиблими чи потерпілими, термін ув’язнення можуть збільшити до 10-12 років.  Посвідчення відберуть на 10 років.

Також нова редакція законопроекту передбачає і збільшення штрафу за перевищення швидкості. З 510 грн його хочуть «підняти» до 3400 грн.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5