Online трансляция

Без молитви над Дніпром: ПЦУ відмовилася від проведення масових заходів на Водохреща у Запоріжжі

18 января 2021

Запорізька єпархія православної церкви України прийняла рішення про те, що масових заходів на Водохреща у цьому році вони не проводитимуть. Людям розповіли, як через карантин організують церковне свято.

У своєму зверненні єпископ Запорізький та Мелітопольский Фотій повідомив, що цього року, через посилення карантинних заходів, церква вимушена реорганізувати масові заходи, присвячені Водохрещу. Масових зібрань та освячення води на Дніпрі, на міських пляжах, ПЦУ не проводитиме. Зміни торкнуться і служінь у храмах.

Прихожанам нагадали про те, що утворення скупчень людей у приміщеннях – недопустимі. Тож людей попросили з розумінням ставитися до ситуації, і не заходити до храмів, якщо там вже є кілька осіб, а дочекатися, доки зала не спорожніє. Окремо звернулися і до людей похилого віку, яких попросили взагалі не йти до церкви, якщо вони погано себе почувають.

Через відсутність масових заходів на пляжах, церква вимушена забезпечувати вірянам свячену воду іншим шляхом. І, як повідомив Фотій, води підготують у достатній кількості, щоб усі охочі могли брати її у церквах та храмах не лише 19 січня, у день Водохреща, а й протягом наступних кількох днів.

Нагадаємо, в Енергодарі також відмовилися від масових заходів та купань на Водохреща. Але там таке рішення прийняла не церква, а місцева влада.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5