Online трансляция

Бджолиний мор: хто винен у масовій загибелі комах на Запоріжжі

15 мая 2020

Одразу у кількох селах Веселівського району масово загинули бджоли. Місцеві жителі кажуть: напередодні одне з господарств обробило хімікатами рапсові поля. А вже на ранок пасічники знайшли біля вуликів тисячі мертвих бджіл. Комах тоді виносили відрами. І зараз їхня кількість стрімко зменшується. Але усього цього можна було б уникнути за допомогою телефонного дзвінка.

Люди кажуть: масова загибель бджіл сталася через підприємців, які не попередили їх про обробку полів хімікатами. Відповідно до законодавства, проінформувати пасічників про обробку полів аграрії повинні заздалегідь — за три доби. Втім, жодних попереджень у селах не чули, — наголошують люди. До того ж сумніви у бджолярів викликає і якість препаратів, якими обробляють поля. Мовляв, фермери економлять та використовують більш дешеві аналоги, небезпечні для комах. Втім, довести факт отруєння та перевірити якість використаних препаратів наразі майже неможливо.

Селяни переконують: випадки труєння бджіл були і раніше. Проте вперше — у таких масштабах. І стверджують: усе через небажання фермерів виконувати вимоги закону та попереджати про обробку полів. Зараз представники господарств, які напередодні обробляли свої землі, не відповідають на телефонні дзвінки. Не вдалося зв’язатись із підприємцями і нам.

А поки невідомо, що саме спричинило масову загибель комах, селяни підраховують збитки та сподіваються, що бджолині родини, які вижили, все ж одужають до наступного сезону.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5