Online трансляция

Адаптивного карантину не буде: в Україні знову «змінили» протиепідемічні заходи

11 ноября 2020

Уряд прийняв новий формат карантину. Тепер усі регіони України будуть у рівних умовах, а саме – з карантином вихідного дня.

Відповідне рішення підтримали усі міністри, окрім міністру культури. Тож з 14 листопада уся Україна житиме в умовах, які передбачені «помаранчевою» зоною, і в усіх регіонах діятиме карантин вихідного дня. Інших «зон» в країні не буде.

Нагадаємо, карантин вихідного дня передбачає припинення роботи усіх закладів харчування, розважальних, спортивних, дитячих закладів, продовольчих магазинів, ТРЦ з півночі суботи до півночі понеділка. Працювати у вихідні дні можуть тільки продуктові магазини, аптеки, ветклініки, лікарні, автозаправні станції та соціальні установи. Роботу громадського транспорту також припиняти не будуть, а кафе, ресторани та інші заклади харчування працюватимуть лише на доставку та у форматі to go.

Але влада начебто почула підприємців, які найбільше постраждають від впровадження таких карантинних заходів – рестораторів, готельєрів, представників культурної сфери. І, як передає «Українська правда», малим та середнім підприємцям все ж таки допоможуть пережити цей виток пандемії.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з державного бюджету підприємці отримають компенсації на виплату частини зарплат співробітникам. Також найближчим часом обіцяють запустити програму портфельних гарантій, якою передбачається, що саме з держбюджету буде покриватися 80% кредитів підприємців. Залишається у силі програма доступних кредитів «5-7-9», а також хочуть визнати «карантин вихідного дня» форс-мажорними обставинами для бізнесу, що також надасть їм певні пільги.

Нагадаємо, сьогодні по всій країні пройшла акція протестів від представників сфери HoReCa під гаслом «#маюправопрацювати» І Запоріжжя до цієї ініціативи також долучилося. 

А запроваджений карантин вихідного дня попередньо діятиме до 30 листопада.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5