Online трансляция

6-річний хлопчик з Запоріжжя потребує допомоги у подоланні генетичної хвороби

17 июня 2020

Шестирічний Максим Морозов змалечку живе з діагнозом муковісцидоз. Це генетичне захворювання, що спричиняє серйозні розлади в роботі внутрішніх органів, особливо — травної системи та легень. У Максима важкий перебіг хвороби. Тиждень тому хлопчик з критично низьким рівнем кисню в крові, двосторонньою пневмонією і бронхітом був доставлений в реанімацію обласної дитячої лікарні. Там роблять все необхідне, аби стабілізувати стан хлопчика. Терапія потребує чималих витрат, яких у матері-одиначки немає. Тож і найменша допомога від небайдужих людей – це важливий крок у лікуванні Максима.

Тиждень тому шестирічний Максим потрапив до реанімації обласної дитячої лікарні. Лише третій день він у палаті пульмонологічного відділення. Стан хлопчика спричинений генетичним захворюванням –  муковісцидозом. Боротьба з ним почалася, коли Максиму був лише місяць. Муковісцидоз – захворювання спадкове. Його діагностують приблизно у трьох із 10 тисяч новонароджених у Запорізькій області. У Максима, кажуть лікарі, важкий перебіг хвороби. За останні півроку він чотири рази опинявся у реанімації.

Одна з невід’ємних складових терапії – киснева. Самостійно дихати Максим поки не може. У відділенні хлопчик проведе щонайменше два тижні.  Планова ж терапія для хворих з цим діагнозом має проходити чотири рази на рік. За бюджетні кошти пацієнти отримують тільки базові препарати. Взагалі ж терапія в умовах стаціонару під час загострення хвороби оцінюється в десятки тисяч гривень. Таких грошей у Катерини Морозової немає. Жінка не працює. Крім Максима виховує ще молодшу доньку. За підтримкою у лікуванні сина Катерина звернулася до благодійного фонду «Щаслива дитина».

Допомогти хлопчику у його боротьбі за життя можуть всі небайдужі. За телефонами, що вказані на екрані, волонтери дадуть детальну інформацію. І найменша підтримка – це вагомий внесок у майбутнє хлопчика.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5