Online трансляция

3 червня – Всесвітній день велосипеда

3 июня 2019

День велосипеда – World Bicycle Day — свято дуже молоде, його святкують вдруге. У 2018 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 72/272, співавторами якої стали 56 держав. Цікаво, що ініціаторами цього Дня виступили представники Туркменістану.

Найбільша кількість велосипедистів – більше 90% населення – у Нідерландах. В Амстердамі побудовано більше 400 кілометрів велодоріжок.

На другому місці – Данія, де більше 80% людей мають двоколісний транспорт. Трійку лідерів з розвитку велоруху замикає Німеччина, де на велосипедах їздять більше 75% населення.

Україна поки що не входить у першу 10-ку країн, які можна назвати «велосипедними», але статистика показує, що щороку популярність цього транспорту швидко зростає. За даними Асоціації велосипедистів Києва, у столиці України за 2018 рік кількість велосипедистів зросла на 40%.

У Запоріжжі теж зростає кількість прихильників найекологічнішого транспорту. Про це свідчить якнайменше те, що на традиційному Велодні, що відбувся у нашому місті наприкінці травня, кількість учасників збільшилась на 1000 порівняно з 2018 роком – до чотирьох тисяч.

А на телеканалі TV5 відбулися прем’єри двох сезонів унікального шоу про подорожі Україною ВелоТревел.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5