Online трансляция

1.7т230 тисяч українців постраждали від сучасного трудового рабства — ЗМІ

10 мая 2018

За даними Міжнародної організації міграції, від сучасного трудового рабства за роки Незалежності постраждали майже 230 тисяч українців

Більшість з них — це нелегальні мігранти. Важка і понаднормова робота, низька зарплатня, погані умови для життя, брехня роботодавців, приниження і постійні образи. А іноді навіть робота без паспорта. Українські на заробітках може очікувати і таке, йдеться в матеріалі телеканал «Україна».

«Багатьох (поляків – Ред.) бісить те, що, наприклад, вони працюють на тій же роботі, де працюють українці. Якось так. Їх це трошки ніби гнітить, і тому вони іноді виявляють свою агресію. Чи не вітаються з вами або якось дивляться косо. Ну якось так. Неприємно, звичайно», — говорить заробітчанин в Польщі Ігор Рашковский.

Хоча погані взаємини з колегами не найстрашніше, розповідають працівники. Брату Рашковського, який три тижні пропрацював в компанії, взагалі не заплатили.

Ігор Рашковский, який працював у Польщ: «Крім нього таких ще було осіб 15. Їм говорили — що так, так, я роблю документи, так, так, я роблю, але нічого не зробили. І так більшість наших приїжджає, і їх годують там обіцянками. Але насправді люди не знають, як це перевірити. І потім виявляється, що вони працювали нелегально».

За словами експертів, опинитися нелегальним працівником за кордоном – і є трудовим рабством.

«Є країни, які не дуже відкриті для трудових мігрантів. І вони намагаються використовувати різні напівлегальні схеми. Фірма, яка, наприклад, знаходиться в Польщі, наймає робітників відповідно до законодавства, польського законодавства, а потім цих робочих перевозять в іншу країну, і вони працюють в цій країні», – розповіла в матеріалі аналітик Центру дослідження суспільства CEDOS Олександра Слободян.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5