Online трансляция

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Ольги Суркової

26 июля 2021

Ольга Суркова під час збройного конфлікту на Донбасі втратила найдорожче дочку. Дівчині було19 років, коли після закінчення училища вона поїхала з Красногорівки провідати друзів у Донецьк і загинула від кулі снайпера на вулиціобласного центру.

Історія Ольги Суркової та її сім’ї зберігається вМузеї Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». У Музеї вже зібрано понад 2 тисячі таких історій, а мета до 2025 року 100 тисяч.

На сайті Музею в розділі «Історії Мирних» можна прочитати розказане людьми, побачити їх фотографії, знімки будинків, дворів, міст і сіл після бомбардувань. Фонд записав і зберігає серію відео— і аудіоінтервю з очевидцями подій. Музей «Голоси Мирних» – це простір гуманізму, простір роботи з травмою війни, простір роботи з пам’яттю. Цетериторія прийняття, місце для роздумів і рефлексії, розповіла директорка з комунікацій Фонду Юлія Єршова.

Зі сльозами і болем Ольга Суркова згадує той час, коли загинула її дочка.

Дуже важко втратити дитину, дорослу тим більше. Виростити її, виходити, дати освіту, і ось так різко раз і немає дитини. Це як праву руку відняли. Не розуміла, що її немає. Навіть маленький мій синочок говорив: «Мамо, це ж неправда, це ж не вона. Мамо, вона ж прийде?», –говорить Ольга.

Ховатися від обстрілів, втрачати здоров’я та близьких були змушені й жителі Красногорівки, де живе Ольга. Вона працює медсестрою в травматологічному відділенні місцевої лікарні. Каже, що не раз допомагала у порятунку людей.

Перші два роки дуже багато привозили поранених мирних жителів. Це страшно. Це страшно, які рани. Довго гоїлися, дуже довго ми їх виходжували, – згадує жінка.

Ольга наголошує на важливості допомоги, яку жителі її регіону отримували від Фонду РінатаАхметова.

Дуже дякую Рінату Ахметову за те, що нам допомагає. Він бачить, як люди живуть погано, як їм важко видиратися. Як люди буржуйки ці топлять. І вугілля, і води немає, і світла іноді немає. Він допомагає людям. А хто допоможе, крім нього? Хто допоможе?

Для Музею Фонду Ріната Ахметова важливо зберегти кожну історію заради майбутнього, зарадимиру. Якщо ви мирний житель Донбасу, про пережите вами теж повинні дізнатися!

Розкажітьсвою історію! Перейдіть за посиланнямhttps://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповнітьневелику анкету або звертайтесь на телефонну лінію 0800509001, щоб зробити свій внесок узбереження пам’яті.

Автор: Телеканал TV5Главный редактор программы "Новости"
Редакция "Утро с TV5"
TV5 Технический отдел TV5