Бавовняні тканини вперше з’явилися на ринку текстилю дуже давно. З роками її популярність не зменшилася, навпаки, з’явилося багато нових видів.
Структура матеріалу
В основі всіх видів матеріалів, у тому числі й такого, як тканина котон, безсумнівно, лежать бавовняні волокна, але в різній кількості. Їх відсоткове співвідношення коливається від 20 до 100, бо можуть додаватися різноманітні домішки. А це робиться для того, щоб підвищити еластичність і стійкість до стирання виробу або здешевити його.
Різновиди бавовни
Сьогодні на ринку легкої промисловості пропонуються такі види матеріалу як:
- М’яка бавовна (софт-котон). Дуже тонкі бавовняні волокна використовуються для виробництва м’якого, стійкого до деформацій матеріалу. Зазвичай м’яка бавовна виготовляється виключно з натуральної тканини, хоча на сьогоднішній день на ринку доступні й інші варіанти. Для здешевлення тканини можуть додаватися віскоза або поліестер.
- Політкотон. Ця тканина доступна за ціною і складається наполовину з синтетики і наполовину з бавовни. Її часто використовують для ковдр і наволочок. За цією тканиною просто доглядати і вона досить щільна.
- Стрейч-бавовна. Стрейч-бавовна містить штучні волокна, які розтягуються. При наявності всього 5% таких волокон матеріал набуває чудової еластичності. З цієї тканини шиють вироби, що вимагають еластичності, наприклад, бриджі та спортивний одяг.
- Мікрокотон. Типова для тканин високого класу, з ворсом на поверхні. У виробництві використовуються натуральні бавовняні волокна (100%), які мають найвищу якість і проходять дуже ретельну обробку. В результаті тканина виходить ніжною, м’якою і чудово поглинає вологу. Тому мікро-бавовна часто використовується для банного приладдя та рушників.
- Бавовна-котон. Цей матеріал важкий, але дуже м’який. Відомий такими властивостями як гігроскопічність. Виготовляється з бавовняних і лляних волокон. Пропорції цих двох матеріалів можуть бути різними. Якщо до складу входить більше льону, ціна виробу збільшується. Використовується для скатертин та постільної білизни.
- Бавовна з ефектом пам’яті (котон-меморі). Тут використовується більше штучних волокон, а саме: 70% поліестеру і 30% бавовни. Ці матеріали не мнуться і відштовхують вологу. Вони шикарно виглядають в задрапірованому вигляді.
- Бавовняний сатин. Бавовняні волокна переплітаються між собою в сатиновому переплетенні. Це надає тканині відмінну міцність, лицьова сторона тканини блискуча і гладка, а зворотна залишається матовою. Частіше за все застосовується при пошитті жіночого одягу або постільної білизни.
- Джинсова бавовна. Ця тканина стійка до стирання, міцна і не дає усадки. Основним матеріалом є поєднання еластану та бавовни. З цієї тканини шиють одяг.
- Сатинова бавовна. Зовні гладенька, як шовк, а всередині матова. Може здаватися, що це сатин, але він більш гладкий і м’який. Причиною подібності є те, що в процесі виробництва використовується техніка переплетення ниток. Іноді цей матеріал виготовляють тільки з бавовни, іноді використовують синтетичні нитки.