Розбір завалів та плетіння сіток — безробітних у Запоріжжі направляють на суспільно корисні роботи

Розбір завалів та плетіння сіток - безробітних у Запоріжжі направляють на суспільно корисні роботи

Запорізька служба зайнятості направляє людей на суспільно корисні роботи, які оплачуються у розмірі 1,5 мінімальної зарплати

Запорізька обласна служба зайнятості однією з перших долучилась до організації суспільно корисних робіт в рамках реалізації урядового проєкту «Армії відновлення». Станом на 20 травня на суспільно корисні роботи Запорізька служба зайнятості видала 1977 направлень, з них 114 — переселенцям.

Про це на брифінгу в Центрі журналістської солідарності розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.

Читайте також: Старт програми «Разом» — Укренерго пропонує навчання та працевлаштування для запорізьких ветеранів

На сьогодні суспільно корисні роботи виконуються в 15 громадах області, на території Запоріжжя та Запорізького району.

Суспільно корисні роботи — це надання допомоги людям, які постраждали від воєнних дій, ремонт помешкань та промислових об’єктів після ворожих атак, розвантаження та фасування гуманітарної допомоги, плетіння маскувальних сіток для потреб військових.

Найбільш активно виконання суспільно корисних робіт відбувається на території Запорізької міської територіальної громади (783 направлення), в Широківській громаді (видано 344 направлення), Кушугумській, Михайло-Лукашівській, Новомиколаївській селищній громаді.

Вигідний варіант

У Запоріжжі, згідно з рішенням міської ради роботодавцями виступають комунальні підприємства (КП «Запоріжринок», КСП «ЗАПОРІЖЗЕЛЕНГОСП»), громадські організації та благодійні фонди (ГО «Руки допомоги Запоріжжя», що є Запорізьким осередком об’єднання «ДОБРОБАТ», БФ «Покоління майбутнього», БО БФ «ПАЛЯНИЦЯ»).

До речі, Запорізька область — єдина в Україні, яка співпрацює з волонтерською організацією «Добробат» і волонтери, які працюють на місцях прильотів ворожих ракет, допомагаючи рятувальникам розбирати завали, отримують за свою працю гроші.

«Наше завдання — не взяти людину на облік, а допомогти їй у працевлаштуванні. Якщо для неї є робота, ми її пропонуємо. Якщо підходящої роботи з відповідною кваліфікацією та зарплатою немає, то пропонуємо все, де людина могла б себе зайняти. Наприклад, взяти участь у суспільно корисних роботах, які оплачуються.

Такий варіант вигідний зокрема для ВПО, з кількох причин. По-перше, людина отримуватиме гроші — 1,5 мінімальної зарплати, що сьогодні складає 12600 грн. По-друге, підприємство відраховуватиме за неї єдиний соціальний внесок, а це означає, що страховий стаж буде йти», — зазначила Ірина Дуднік.

Директорка обласного центру зайнятості зазначила, що вже є позитивні приклади, коли комунальні підприємства працевлаштовували на постійну роботу тимчасових працівників, які приходили до них з направленнями від служби зайнятості.

Працевлаштування в цифрах

  • Станом на 1 травня 2024 в центрах зайнятості Запорізької області на обліку перебувало 10,8 тис. осіб, в т.ч. 8,8 тис. зареєстрованих безробітних.
  • Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Запорізької області на 1 травня 2024 — 964 одиниці.
  • На одну вакансію в середньому претендувало 11 осіб.
  • Роботодавці пропонують заробітну плату в діапазоні від 8000 до 76000 грн.
  • Сума фінансування суспільно корисних робіт за укладеними договорами складає 13,1 млн.
  • Протягом січня-квітня видано 1503 направлення для виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

Раніше ми писали, що у Запоріжжі шукають працівників на підприємство критичної інфраструктури та гарантують їм бронь від мобілізації.

Джерело

Новости Запорожья