Упродовж тижня студенти працювали на виробничих майданчиках, відвідували майстер-класи та спілкувались із фахівцями
Побачити металургію наживо, відчути виробничий ритм і спробувати себе в ролі інженера — такою була мета чергової лабораторно-тренінгової сесії, яку пройшли студенти Метінвест Політехніки на комбінаті «Запоріжсталь» Групи Метінвест.
Цього разу до участі були залучені студенти, які навчаються за спеціальностями металургія чорних металів, управління модернізацією металургії, прокатне та аглодоменне виробництво.
Упродовж тижня вони працювали безпосередньо на виробничих майданчиках підприємства, виконуючи лабораторні завдання, відвідуючи майстер-класи та спілкуючись із фахівцями різних напрямів.
Програма тренінгової сесії включала майстер-класи з контролю якості, модернізації прокатного виробництва та підвищення ефективності підприємства.
«Що подобається в навчанні у Метінвест Політехніці – так це сучасний підхід до освіти. Все викладається доступно, зрозуміло, кожне питання розглядається під різними кутами. Ми не просто вчимо теорію, а розбираємо різні наукові підходи, обговорюємо, ділимося своїм досвідом. Це дуже залучає до процесу і робить його більш «живим» та цікавим», — говорить студент Метінвест Політехніки Кирило Браслов.
Окрему увагу приділили цифровим технологіям: студентам представили ІТ-рішення, що застосовуються для організації, контролю, охорони праці та управління ризиками на виробництві.
«Практика дає більше можливостей зрозуміти як саме налагоджений виробничий процес, що тебе очікує в професії у майбутньому. Для мене найцікавіше було побачити доменне виробництво, сталеплавильне та прокатне – вразили масштаби та технології, які тут використовуються. А на тренінгах отримав багато корисної інформації щодо інновацій у металургійній галузі, які планують впроваджувати надалі», — зазначає студент Метінвест Політехніки Ігор Сухопар.
Під час лабораторних занять студенти спеціалізації з прокатки працювали над кейсами з технологічного вдосконалення процесів виробництва листового металопрокату. А студенти напряму з металургії чорних металів — вивчали принципи проєктування сучасних металургійних цехів із врахуванням логістики, енергоефективності та безпеки.
А загальний блок із цифровізації металургійного виробництва допоміг зрозуміти, як працюють сучасні металургійні підприємства — у режимі постійного аналізу, швидких рішень і командної взаємодії.
«Навчання лише в аудиторії вже не відповідає реальним викликам виробництва. Ми поступово вбудовуємо реальні виробничі процеси в освітні програми. Такі виїзні практичні сесії не лише дозволяють студентам побачити технології в дії, а й допомагають їм зрозуміти, наскільки комплексною є робота інженера, де теорія переплітається з аналізом, рішенням проблем і командною взаємодією. Це, без сумніву, посилює їхню професійну мотивацію», — зазначив Едуард Грибков, завідувач кафедри металургії та організації виробництва Метінвест Політехніки.
Тренінгова сесія на Запоріжсталі — не перша для студентів університету, але кожна з них відкриває нові аспекти майбутньої професії. Практичне спрямування — один із ключових принципів підготовки фахівців у Метінвест Політехніці.
Саме тому університет і надалі працює у тісному партнерстві з підприємствами Групи Метінвест, щоб студенти могли бачити виробництво не тільки в теорії, а й на практиці — з усіма його викликами, задачами та інженерними рішеннями.
Нагадаємо, що у Запоріжжі Група Метінвест представлена підприємствами: Запоріжсталь, Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив та Запорізьким ливарно-механічним заводом.
Нагадаємо, цього року Метінвест Політехніка відкрив набір на 19 бакалаврських і 20 магістерських програм, а також 5 напрямів аспірантури.
Детальна інформація щодо умов вступу доступна на сайті вишу https://metinvest.university/ або за номерами телефонів +38(095)-070-06-37, +38(067)-760-49-71.