За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Робоча нарада в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького з аграріями у Запоріжжі, 16.07. 2024 року. Міністерство аграрної політики та продовольства України
Фермери з прифронтових регіонів та, зокрема зі Запорізької області, можуть отримати фінансову підтримку від держави за декількома програмами.
Про те, яку саме допомогу можуть отримати аграрії, кредитування та про врожай 2024 — розповів під час візиту до Запоріжжя виконуючий обов'язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Програми виплат для підтримки аграріїв на прифронтових територіях:
- до 8000 гривень на один гектар для малих виробників, що обробляють до 120 гектарів.
За словами Тараса Висоцького, по цій програмі "вже зібрані заявки, через державний аграрний реєстр (ДАР) і підписано наказ. Очікується найближчим часом виплата цих коштів".
- до 7000 гривень на одну голову великої рогатої худоби (при поголів'ї від 3 до 100);
- до 2000 гривень на одну голову овець або кіз (при поголів'ї від 5 до 500).
Тарас Висоцький, виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України. Суспільне Запоріжжя
Також наразі погоджується програма підтримки до прифронтових регіонів, без прив'язки до розмірів господарства, яка передбачає виплату до 5000 гривень за гектар. Її хочуть запровадити вже цього року, розповів в.о міністра аграрної політики та продовольства.
"Нині суттєве зменшення показників врожайності у Запорізькій, Донецькій, східній частині Харківської області, в Херсонській. Поки що ці показники "говорять" про зменшення від прогнозу на 5-7%. Тому як раз і була ініційована програма підтримки на один гектар, без прив’язки до розміру у 25-кілометровій зоні. Бо як раз так співпало, що в цій зоні були й заморозки весною, і зараз найбільша спека".
Обробка полів у Запорізькій області. Фото: Суспільне Запоріжжя
Посадовець також зауважив, що нині існує декілька програм, які працюють по всій Україні, в тому числі на прифронтових територіях — це відновлення меліорації та зрошення:
"Від держави можна отримати компенсації до 50% витрат на побудову зрошення. В розмірі середньому це до 26,5 тис грн на один гектар. І також є програма отримання грантів на сади та теплиці, де від держави можна отримати на сади — до 10 млн грн, на теплиці — до 7 млн грн. При цьому власний внесок 30%.".
Кредитування фермерів з прифронтових територій
За словами посадовця, для прифронтових територій передбачена пільгова відсоткова ставка на кредити – всього 3% річних (стандартні 13%).
"Одним з основних критеріїв, для отримання кредиту, за пільговою ставкою є застава, але нагадаю, що є також державні портфельні гарантії від 50 до 70%. Не завжди аграрії про це знають і банки завчасно про це комунікують", — підкреслив посадовець.
Щодо кредитування аграріїв Тарас Висоцький зауважив наступне:
"Якщо підприємство за всіма критеріями відповідає, але з тих чи інших причин не отримує кредит — наша рекомендація звертатися через ОВА, з профільними структурами і підрозділами, з конкретними заявками до міністерства. На жаль, в ручному режимі, але іноді треба супроводжувати такі звернення, щоб національні програми реально працювали".
Очільник Запорізької ОВА Іван Федоров, який також був присутнім на заході, наголосив:
"Нині на території Запорізької області державні банки — кредитують. Ми сьогодні (16 липня — ред.) були на аграрному підприємстві, яке знаходиться в 13 км від лінії фронту і кредитується".Читати ще
Читати ще Запорізькі фермери отримали безоплатні мінеральні добрива для посівної від USAID