Майбутні кранові машиністи проходять практику на виробництві
Війна суттєво впливає на ринок праці в цілому та бізнеси у різних галузях економіки зокрема. Головний тренд – сильна нестача професійних навчених кадрів, яких мобілізовано до лав ЗСУ.
В одному з останніх інтерв’ю директор зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук заявила, що в компанії мобілізовано кожного шостого працівника, це фактично 15% від загальної чисельності.
Як бізнеси вирішують це питання? По-перше, компанії набирають людей з ринку праці. Часто «новачки» не мають фахових навичок – і навчити їх, дати професію – це завдання лягає на плечі бізнесу.
Другий шлях – це внутрішній професійний ресурс: співробітники із досвідом отримують можливість опанувати другу професію коштом компанії на виробництві та розширити власні компетенції. Підприємства рухаються обома шляхами.
Читайте також: Покинула рітейл заради металургії – досвід запоріжанки зі зміни професії
Зокрема, на «Запоріжсталі» вже близько місяця триває навчання за професією «крановий машиніст». Спочатку запоріжсталівці, які виявили цікавість до опанування другої професії, отримували теоретичні знання на базі одного з навчальних закладів міста.
Згодом перейшли до відпрацювання набутих навичок на практиці під керівництвом досвідчених наставників. І ось перша група «студентів» завершила навчання та приступила до самостійної роботи.
Серед них і фахівчиня Євгенія Юрченко. Дівчина працювала в управлінні залізничного транспорту, черговою стрілочного поста.
Однак вирішила не втрачати можливості опанувати ще одну професію. Тепер вона працює у цеху підготовки составів, відповідає за переміщення напівфабрикатів та виливниць.
«Пробувати щось нове – це завжди цікаво, а ще це допомогло мені підвищити свій дохід, що теж дуже важливо. Звісно, в кожній професії є свої тонкощі, та мені подобається керувати краном, – розповідає Євгенія. – Практику я проходила у сталеплавильному цеху, там ми працювали з грейфером, готували шихтові матеріали до завантаження у печі, розвантажували та завантажували вагони. Зараз специфіка роботи трошки інша – тепер ми працюємо вже з продукцією, з нею треба бути більш обережною, використовувати різні захвати, аби не пошкодити її».
Наразі друга група учнів завершує практику в цехах комбінату. Серед практикантів є співробітники комбінату і «новачки», хто бажає працевлаштуватися на відкриті вакансії після навчання. Наступного тижня майбутні кранівники розпочнуть стажування під проводом досвідчених наставників.
Читайте також: Наталія Шейгус: «Сумнівів в мене не було – я обрала «Запоріжсталь»
У другій групі учнів – семеро бажаючих опанувати ремесло кранівника. Серед них не лише запоріжсталівці, що перенавчаються, аби змінити профіль роботи всередині підприємства. Отримати навички для роботи на одному з найбільших металургійних підприємств України прийшли і запоріжці з інших галузей та підприємств.
Олена Соловарова змінила роботу у сфері медицини на металургію, і сьогодні також проходить практику у цеху гарячої прокатки.
«В один момент я вирішила, що треба докорінно змінити життя. Я пішла з приватної медичної клініки, в якій працювала доволі довго, та прийшла на «Запоріжсталь». І вже зараз бачу, що зробила правильний вибір. На попередньому місці роботи з початком повномасштабної війни погіршилися умови, зменшився заробіток. Тому побачивши оголошення про набір на навчання на комбінаті, я одразу відгукнулася», — розповідає Олена.
Якщо ви теж бажаєте приєднатися до родини «Запоріжсталі», звертайтеся у відділ кадрів: м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 або за телефоном +38 067 613 92 07.
Як ми писали раніше, нещодавно, вперше від початку повномасштабної війни, учні металургійного коледжу побували на ознайомчій екскурсії комбінатом «Запоріжсталь».