З початком навчального року укриття у школах для захисту населення не використовують, а Пункти Незламності перебувають у «сплячому режимі»
Більша частина укриттів у Запоріжжі була розташована на базі шкіл. З початком навчального року ними не можна користуватися, бо вони призначені для освітніх потреб.
Яка тепер буде ситуація з укриттями, розповів голова ЗОВА Іван Федоров під час брифінгу.
Читайте також: Багато когенераційних установок — як готуються до опалювального сезону в Запоріжжі
За технічними стандартами, використовувати шкільні укриття тепер не можна, навіть тоді, коли уроки там не проводяться.
«Згідно з тими нормами і стандартами, які є, – ні не можна використовувати, тому що вони використовуються на сьогодні під освітній процес», — прокоментував це Іван Федоров.
У ЗОДА провели інвентаризацію деяких об’єктів для збільшення кількості бомбосховищ в одному з районів міста. Проінспектували не тільки вже існуючі захисні споруди, а й приватні об’єкти, які містяни можуть використовувати, як укриття.
Знайти укриття можна на спеціальній мапі.
В Івана Федорова запитали про укриття у прифронтових громадах, зокрема, у Комишуваській, яка 17 вересня зазнала російського обстрілу. Очільник ЗОДА відповів, що ситуація там складна, адже більшість громади — приватний сектор, де важко облаштувати укриття.
Щодо Пунктів незламності, більшість їх наразі знаходиться в «сплячому режимі» і будуть працювати лише за необхідності.
При Пунктах незламності будуть люди, як колись це були вчителі у Пунктах, які облаштовані в школах. Також, Іван Федоров пообіцяв, що карту Пунктів незламності відкриють. Раніше вона була недоступна з безпекових міркувань.
Раніше Іван Федоров розповідав, що фахівці працюють над системою централізованої закупівлі палива та обслуговування генераторів для Пунктів незламності.