Колись популярні морські курорти на Запоріжжі пустують — місцеві публікують відео з порожніми пляжами
До повномасштабного вторгнення Кирилівка була одним із найпопулярніших морських курортів України. Щоліта сюди з’їжджалися тисячі відпочивальників з усієї країни, готелі були переповнені, а пляжі — заповнені з ранку до вечора.
Читайте також: Бердянськ та Мелітополь — це Україна: активісти спротиву продовжують боротьбу в окупованих містах.
Однак у серпні 2025 року Кирилівка залишається тимчасово окупованою російськими військами. Місто тепер виглядає зовсім інакше. У соцмережах з’явилися відео, на яких видно майже порожні пляжі, де відпочивають лише кілька десятків людей — у розпал курортного сезону.
На іншому відео можна побачити спорожнілі вулиці Кирилівки — замість туристів лише поодинокі перехожі.
Готелі, кафе й бази відпочинку не працюють у звичному режимі, а атмосфера на курорті більше нагадує закрите місто, ніж центр літнього відпочинку.
Колись яскраве та жваве курортне містечко перетворилося на символ вимушеної тиші під окупацією.
Майже порожніми залишаються і пляжі Бердянська.
Місцеві жителі діляться у соцмережах, що 2025-й став ще гіршим за минулий рік: відпочивальників — одиниці, а більшість готелів і кафе стоять закритими або напівпорожніми.
«Цей сезон ще гірший, ніж попередній. Туристів зовсім немає», — кажуть жителі окупованого міста.
Попри ідеальні погодні умови, окупація вбила туристичне життя Бердянська. Курортний бізнес завмер, а місто, яке колись гуділо влітку, нині — у мовчазному очікуванні змін.
Раніше ми писали, що з тимчасово окупованого Бердянська окупанти готувалися вивезти унікальний музичний інструмент (фото).