Подбаємо про довкілля разом: новітні технології у виробництві поліетиленових пакетів

Споживачі вже давно звикли, що кожен товар повинен мати своє пакування. Зазвичай це поліетиленові пакети різного розміру, товщини та текстури. На фабриках всі товари розфасовують по окремих кульках, а потім у картонні коробки. Якщо пакета немає, його доводиться. Але люди не задумуються, куди потім дівається цей поліетилен. Науковці установили, що повністю такі пакети розкладаються за сотні років. На планеті накопичуються тонни сміття з поліетилену. Проте рішення з’явилося. На зміну поліетиленовим пакетикам прийшли біорозкладні. Вони здатні повністю розкластися, не залишаючи бруду та сміття.

Подбаємо про довкілля разом: новітні технології у виробництві поліетиленових пакетів

Сучасні розробки для мінімізації відходів

Спочатку науковці винайшли оксорозкладні пакети. Вони виробляються на основі звичайного поліетилену з додаванням спеціальних добавок. Такі вироби можуть розкластися за умови наявності повітря, вологи та сонячного світла за 24 місяці. Але не завжди виконуються всі необхідні умови: у купі сміття часто немає достатньо сонця та повітря.

Найновіша технологічна розробка – біорозкладний пакетики, який може розкладатися всього за 90 або 180 днів. Виробляється за схожою технологією, але з крохмалю або полілактиду, які швидко розкладаються на воду та органічні речовини. Для зберігання такі пакети вимагають певних умов, зате вони добре компостуються, не залишаючи шкідливих речовин.

Натомість знайомий та простий у виробництві поліетиленовий пакет досі залишається популярним варіантом для пакування будь-яких товарів. Міцні та довговічні моделі можуть служити декілька років, що також сприяє скороченню забруднення.

Різновиди пакетів, що швидко розкладаються

Виробляються швидкорозкладні пакети різними способами:

  1. Із викопної невідновлювальної сировини. Це нафта та природний газ. Технологічний процес такий само, як і при виробництві звичайних кульків. Але вони розкладаються максимум через півроку.
  2. З природної відновлювальної сировини. Виготовляються з кукурудзяного, картопляного або рисового крохмалю та полілактиду PLA. Такі пакети теж розкладаються за 180 днів.

За узгодженими світовими стандартами біорозкладну продукцію із крохмалю та інших природних речовин розподіляють на:

  • Ok Kompost Home – при компостуванні повністю перегнивають без необхідності у дотриманні певних умов. Їх можна складати на компост на приватній ділянці або компостувати у спеціальних контейнерах у квартирі.
  • Ok Kompost Industrial – розкладаються на спеціальних промислових полігонах при дотриманні температури не нижче +70°С.

Користуючись тільки такими упаковками, людство зможе значно зменшити кількість сміття.

Подбаємо про довкілля разом: новітні технології у виробництві поліетиленових пакетів

Непоганою альтернативою тонким поліетиленових пакетів є поліетиленові пакети товщиною 50 мкм та більше. Вони можуть використовуватися багаторазово. До того ж поліетилен від 50 мкм можливо переробляти для повторного використання.

Що можна використовувати

На території України згідно з Законом №2051-1 з березня 2022 року для пакування продуктів та інших товарів повинні використовуватися тільки поліетиленові пакети товщиною 50 мкм та вище або біорозкладні різних форм та розмірів, які легко перегнивають при компостуванні у землі.

Новости Запорожья