Побачити це квіткове шоу варто кожному — у Запорізькому ботанічному саду квітнуть «китайські троянди» (фото)

Побачити це квіткове шоу варто кожному - у Запорізькому ботанічному саду квітнуть "китайські троянди" (фото)

У ботанічному саду міста можна побачити різні сорти гібіскусів з унікальним забарвленням

У Запорізькому міському дитячому ботанічному саду панує справжнє літнє свято: на його клумбах та в оранжереях зацвіли гібіскуси – рослини, що справедливо вважаються зірками літа.

Яскравими світлинами цих дивовижних квітів поділились на офіційній сторінці ботанічного саду, запрошуючи запоріжців на прогулянку, щоб на власні очі побачити це квіткове диво.

Читайте також: Ця рослина вміє вражати — у запорізькому ботанічному саду неймовірно красиво квітнуть гортензії (фото)

Гібіскус – це рід рослин родини мальвових, що налічує близько 200-300 видів, серед яких є як однорічні, так і багаторічні трави, кущі та навіть невеликі дерева. Його батьківщиною вважаються тропічні та субтропічні регіони Азії, Африки, Америки та островів Тихого океану.

Завдяки своїй витонченій красі та яскравим кольорам, гібіскус широко поширився по всьому світу як декоративна рослина. У народі його часто називають «китайською трояндою», «трояндою Шарона» або «суданською трояндою».

Квіти гібіскуса вражають різноманіттям форм, розмірів та відтінків. У Запорізькому ботсаду можна побачити гібіскуси червоних, рожевих, молочних, жовтих, помаранчевих кольорів, а також двоколірні сорти.

Їхні пелюстки можуть бути простими, махровими або напівмахровими, створюючи химерні та витончені форми, що привертають увагу здалеку. Кожна квітка гібіскуса є унікальною і дарує незабутні емоції.

Хоча окрема квітка гібіскуса живе лише один день, рослина постійно утворює нові бутони, забезпечуючи безперервне та пишне цвітіння протягом усього літа.

В Україні гібіскус також досить поширений, особливо його морозостійкі сорти. Найчастіше зустрічається гібіскус сирійський (Hibiscus syriacus) – кущ, що витримує наші зими і часто використовується в озелененні міст та парків.

Трав’янисті гібіскуси також популярні, оскільки вони відмирають на зиму, а навесні відростають з кореневища, даруючи величезні квіти.

Окрім естетичного задоволення, деякі види гібіскуса мають практичне значення. Наприклад, з суцвіть гібіскуса сабдаріфа (Hibiscus sabdariffa) виготовляють відомий чай каркаде, який має кисло-солодкий смак та цілющі властивості: він багатий на вітаміни та антиоксиданти, допомагає знижувати тиск та зміцнювати імунітет.

У народній медицині різні частини гібіскуса використовуються як протизапальний, сечогінний та спазмолітичний засіб. У деяких культурах гібіскус навіть є їстівним, а його волокна застосовують для виробництва мотузок та тканин.

Саме час відкласти справи й завітати на прогулянку Запорізьким ботанічним садом. Відвідувачі можуть не лише насолодитися квітами під відкритим небом, а й завітати до улюблених теплиць «Зимовий сад» та «Тропікана», де зібрані екзотичні рослини з усього світу.

Запорізький міський дитячий ботанічний сад працює щодня, без перерв та вихідних, з 8:00 до 18:00.

Адміністрація саду нагадує про необхідність дотримуватися правил безпеки: під час повітряної тривоги відвідувачам потрібно перейти до укриття або тимчасово покинути територію ботсаду.

За детальною інформацією та для запису можна звертатися за телефонами: (061) 707-01-81, (061) 270-87-67, (091) 351-51-44.

Раніше ми писали, що у центрі Запоріжжя росте “зле дерево” з гігантськими шипами

Джерело

Новости Запорожья