Військовий із Запорізької області розповів про контузію, блокаду Маріуполя та небезпечний шлях до своєї сім’ї у Бердянську
Моряк-прикордонник Дмитро з Бердянська поділився своєю історією про порятунок із заблокованого Маріуполя та повернення до рідного міста. Його спогади оприлюднили в межах проєкту «Кордон.UA».
Дмитро розповів, що в Маріуполі під час бойових дій неподалік нього вибухнув ворожий снаряд. Отримавши контузію, він втратив свідомість, а коли отямився, не розумів, де опинився.
«Коли пішов шукати своїх, я навіть не знав, куди йти, в яку сторону, де свої, де ворог. Вирішив знищити свою зброю та старатись кудись піти як цивільний», – згадав прикордонник.
Читайте також: 1000 днів полону — додому повернувся морпіх з Бердянська
Не знаючи місцевості, Дмитро натрапив на ворожий блокпост. Ухваливши рішення йти пішки до Бердянська, він продовжив шлях із мінімальним спорядженням.
«Йдеш по двору, а там у кожному дворі по 5-10 могил… Або бачиш ‘Нову пошту’, а на ній напис ‘морг’, і запах вже відчуваєш», – розповів Дмитро про жахіття, які йому довелося побачити в Маріуполі.
Знайшовши цивільний одяг та окуляри в одному з приміщень, Дмитро зміг пройти через блокпости, приховуючи свою військову належність.
«Їм (російським окупантам – ред.) головне було не казати, що прямуєш у Запоріжжя чи Київ. Людей пакували одразу і кудись відвозили», – зазначив моряк-прикордонник.
Дмитро згадав, що дійти до Бердянська вдалося лише завдяки цивільному маскуванню. Біля селища Мангуш він зіткнувся з фільтраційним блокпостом, але і там вдалося уникнути підозри.
«Блокпости були закриті, з Маріуполя до Бердянська людей не пускали, лише в напрямку Росії. Мене пропустили, і наступні 8 годин я йшов пішки до рідного Бердянська», – поділився Дмитро.
Він зателефонував батькові з телефону випадкового перехожого. Через 20 хвилин рідні зустріли його на околиці міста.
«Почув слова: ‘Тату, забери мене’. Я забув і одягтись, у чому був, у тому і побіг», – розповів батько Дмитра Юрій.
Повернувшись, Дмитро благав дружину виїхати з окупованого міста. Однак вона залишилася, чекаючи на його повернення.
«Я казав, що тут 100-кілометрова зона навколо нас, звідси ми живими не вийдемо. Наполягав, щоб вона не залишалась», – додав моряк.
Невдовзі після возз’єднання подружжя змогло залишити окупований Бердянськ.
На згадку про жахіття Маріуполя у Дмитра залишилися пара кросівок, у яких він пройшов 70 кілометрів за дві доби, та шеврон із написом «Бердянськ», який він ніколи не знімає.
«Я піду на своє море, незалежно від того, яка це буде пора року: літо, зима чи весна», – впевнений прикордонник.
У жовтні 2023 року його батько Юрій також приєднався до лав Морської охорони ДПСУ, і тепер вони служать разом.
Дмитро додає, що мешканці Бердянська чекають ЗСУ та вірять у деокупацію.
«Я хочу, щоб моя дитина росла у вільній країні, а не там, де диктують, що робити», – зазначив моряк-прикордонник.
Раніше ми писали, що ракета влучила по цистернах — ЗСУ атакували Бердянський порт.