Підтримка ветеранів та дітей загиблих – якими програмами від МВС можуть скористатися запоріжці

Підтримка ветеранів та дітей загиблих – якими програмами від МВС можуть скористатися запоріжці

Якими програмами від МВС можуть скористатися запоріжці

МВС України продовжує впроваджувати програми для підтримки ветеранів, поранених військовослужбовців та дітей загиблих захисників. Про це повідомили у Запорізькій міській раді.

Читайте також: Замість МСЕК команди лікарів-практиків – де у Запоріжжі можна підтвердити інвалідність людини

Проєкти від МВС спрямовані на:

  • навчання дітей загиблих захисників та дітей осіб, які повернулися з полону;
  • залучення ветеранів війни, які отримали поранення, до занять з адаптивних видів спорту;
  • можливості безоплатно у містах Київ, Львів, Рівне та Одеса використовувати послуги з плавання у басейнах для поранених військовослужбовців Національної гвардії, Державної прикордонної служби, поліцейських і осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту.

Також в Україні функціонує п’ять ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС. Вони надають якісну освіту дітям, чиї батьки загинули, зникли безвісти за особливих обставин або є учасниками бойових дій. Вони розташовані у Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Києві, Кривому Розі. Детально про правила відбору та прийому на навчання, а також перелік необхідних документів можна переглянути за посиланням.

Крім того, МВС, разом із Міністерством у справах ветеранів та Мінмолодьспорту, створює екосистему спортивної реабілітації ветеранів. Програма має на меті не лише фізичне відновлення, а й соціалізацію, психологічну підтримку та інтеграцію ветеранів у суспільство.

Цього року планується:

  • створення мережі інклюзивних об’єктів для тренувань
  • проведення міжнародних спортивних змагань
  • підготовка ветеранів до роботи у сфері wellness-професій

Окрема увага приділяється відновленню поранених військовослужбовців через плавання. У рамках програми «МВС НЕЗЛАМНІ» запроваджено безоплатні тренування в басейнах для представників Національної гвардії, Державної прикордонної служби, поліцейських та рятувальників. Більше про можливості реабілітації ветеранів через спорт за посиланням.

Раніше ми писали, що у Дії з’явилися два нових сервіси для ветеранів та членів родин загиблих військовослужбовців. Відтепер на порталі можна отримати статус особи з інвалідність внаслідок війни (ОІВВ) та члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці (ЧСЗ).

Також ми писали, що Міноборони запускає новий формат добровільної служби для молоді. Проєкт відкриває для добровольців віком 18-24 роки нові можливості: гідну фінансову винагороду, професійний бойовий вишкіл за стандартами НАТО та соціальні гарантії, яких не дає жодна цивільна професія.

Джерело

Новости Запорожья