За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Шеврон поліції, ілюстрація. Фото: Запорізька ОВА
У Запоріжжі заочно повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни двом колишнім правоохоронцям, які перейшли на бік РФ. За даними слідства, один з підозрюваних очолив райвідділ так званої "міліції" в Запорізькій області, а інший обійняв посаду начальника місцевого ізолятора тимчасового тримання (ІТТ). На базі цих установ російські військові створили катівню, де незаконно утримували українських громадян.
Про це сьогодні, 24 квітня, повідомили в ГУ Нацполіції в Запорізькій області.
"У жовтні 2022 року, під час окупації частини Запорізької області підозрювані перейшли на бік росіян та отримали посади в окупаційних правоохоронних органах. Один із них став начальником райвідділу "міліці", а другий фігурант зайняв посаду керівника місцевого ізолятору тимчасового тримання", — йдеться в повідомленні.
Підозрювані фігуранти розслідування. Фото: ГУНП в Запорізькій області
Зазначається, що один з фігурантів звільнився з посади інспектора патрульної служби батальйону патрульної служби Запорізького міського управління міліції ще у 2011 році, а інший — до 2015 року працював у ДАІ інспектором з техогляду в Кам’янсько-Дніпровському районі.
На базі створених росіянами установ окупанти спорудили табір та катівню, де без води, їжі й тепла незаконно утримували до сотні цивільних жителів, яких постійно били та катували.
"Охоронці в моїй камері були психопатами", — говорить в інтервʼю виданню "El Figaro" 51-річна дружина військовослужбовця ЗСУ з Запоріжжя, якій пощастило вибратися з цього фільтраційного табору, — нам доводилося співати російський гімн, інакше нас били". Серед своїх катів вона зуміла розпізнати начальника ІТТ та райвідділу поліції окупантів. Один з них чотири місяці систематично її ґвалтував", — зазначили правоохоронці.
Слідчі встановили, що у січні цього року один з підозрюваних продав жінку разом, з трьома іншими українськими громадянками, солдатам РФ на лінію фронту, де їх систематично ґвалтували та змушували рити окопи.
"Завдяки свідченням жінки слідчим Нацполіції вдалося зібрати беззаперечні докази злочинів та ідентифікувати особи підозрюваних", — додають в пресслужбі поліції.
Фігурантам справи слідчі заочно оголосили про підозри в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою осіб (ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.
Досудове розслідування щодо інших учасників ймовірних злочинів, скоєних у будівлі Кам’янсько-Дніпровського відділення "міліції", триває.