Пам’ять про полеглих воїнів — у Запоріжжі відбувся показ документальної стрічки «Фелікс» (фото)

Пам'ять про полеглих воїнів - у Запоріжжі відбувся показ документальної стрічки "Фелікс" (фото)

Гроші, зібрані під час показу, передадуть на дрони для 3 штурмової бригади

У Запоріжжі провели кінопоказ стрічки «Фелікс» про загиблого аеророзвідника Фелікса Куртаніча. Ми відвідали подію, тому розповідаємо як це було.

Читайте також: Оновлені міські бібліотеки Запоріжжя пропонують цікаво провести час — афіша 19-24 листопада

Кінопоказ проводився в укритті Незламний Хаб, у ЦКП «Орбіта». 16 листопада не дарма обрали днем показу — саме в цей день народився Фелікс. Йому мало б виповнитися 28, але тепер воїну назавжди 25…

Вхід на подію коштував 100 гривень та більше донату на монобанку. Всі зібрані кошти пішли на дрони для 3 окремої штурмової бригади. Модерувала кінопоказ запорізька волонтерка Ярина Геращенко.

За своє життя Фелікс мріяв зняти фільм, але не встиг. Тому команда FELIX PRODUCTION зняла фільм про нього. Режисеркою виступила Іванна Слободянюк, подруга та колега Фелікса. Вона на початку фільму звертається з екрана до глядачів у залі:

«Я дуже вдячна, що сьогодні ви долучилися до такої чудової ініціативи — подивитися фільм «Фелікс». Цей фільм — волонтерський проєкт і всі кошти, які ми отримуємо від квитків та донатів, ми передаємо на потреби українців. «Фелікс» — «про кожного з нас, про всіх, хто знає, що таке війна».

Фільм трохи торкається історії незалежної України, проте більшу частину зосереджується на історії головного героя — Фелікса Куртаніча.

Фелікс Куртаніч був аеророзвідником та став на захист країни у 2015 році, коли тільки розгоралася російсько-українська війна. Ще з дитинства він захоплювався українською армією, малював її, а в листах до Діда Мороза просив іграшкових солдатиків та літачок.

В цивільному житті він був відомим дронщиком, чиї кадри були відомі не тільки в Україні, а й за її межами. На передовій він став аеророзвідником.

«Фелікс за життя встиг встановити рекорд України — підняти в небо найбільший прапор України, встиг зробити акцію, написати пісню, яку допоміг осучаснити наш композитор Юрій Слободянюк. А найголовніше — він встиг всім нам показати, як це, любити свою країну», — розповіла продюсерка фільму Ксенія Вапельник, яка наприкінці показу доєдналася до глядачів в онлайні.

Фелікс воював багато, та коли врешті звільнився зі служби, все одно повернувся у військо та продовжував давати відсіч окупантам, коли почалося повномасштабне вторгнення.

Одного дня навесні 2022 року він відправився на завдання — визвався сам. Він мав прикривати побратимів та слідкувати за ними з неба. Однак, ворожий обстріл потрапив в автівку захисників. Фелікс та ще троє його побратимів тоді загинули. Тіло бійця не змогли знайти — тільки автомат.

У фільмі зібрані спогади про Фелікса від його рідних та близьких — батька, матері та бабусі, дядька та побратимів, з якими він служив. Фелікса згадують як дуже патріотичну, віддану людину та справжнього професіонала.

Фелікс посмертно отримав орден «За мужність III ступеня».

«Нам важливо нести пам’ять не тільки про Фелікса, а про всіх наших загиблих воїнів. І перегляд цієї стрічки підштовхує до того, що необов’язково проявляти пам’ять можна походами на кладовище. Ми можемо проявляти пам’ять, відвідуючи такі заходи. Якщо ми будемо забувати про наших полеглих воїнів — який сенс їхніх жертв?», — поділилася з глядачами Ярина Геращенко.

Наразі на честь Фелікса Куртаніча відкрита ГО, яка допомагає ветеранам адаптовуватися до цивільного життя, команда продовжує показувати фільм в Україні та за кордоном. А також, вони вже працюють і над новою стрічкою.

Завдяки покупці квитків та пожертв, глядачі із Запоріжжя змогли зібрати 8015 гривень на дрони для 3 окремої штурмової бригади.

Фільм «Фелікс» можна переглянути на ютубі. Ви знайдете його нижче.

Раніше ми розповідали про те як пройшов масштабний фестиваль «Читай Форум Запоріжжя» . Читайте репортаж zprz.city за посиланням.

Джерело

Новости Запорожья