Майже 40 років тому у Запоріжжі з’явився нинішній палац дитячої та юнацької творчості
19 травня 1986 року урочисто відкривають споруду нового міського Палацу піонерів. До цього майже 30 років цей заклад працював у будівлі напроти «Машинки», там де зараз знаходиться Театр ляльок, розповідає на своєму сайті запорізький гід та краєзнавець Роман Акбаш.
Читайте також: Потягом керує малеча – рівно 52 роки тому у Запоріжжі відкрилася дитяча залізниця
Новий палац піонерів, біля греблі Дніпрогесу, почали будувати у 1979 році. Але перші роки будівництво майже не рухалось, а в 1981 році й взагалі було призупинено. Знову будівельники активізувалися в серпні 1982 року. До речі, як тоді повідомляла преса, проєкт будівлі Палацу Піонерів був розроблений за гроші, які були отримані від зборів макулатури та металолому запорізькими піонерами.
І ось, у день Піонерії 1986 року, запорізькі піонери отримують символічного ключа від нового палацу. Його юним запоріжцям передає Б. Христич – бригадир мулярів тресту «Запоріжжитлобуд». Над новою спорудою злітають повітряні кулі та голуби, виступають колективи дитячої творчості.
Це – величезний комплекс. Тут є і кіноконцертний зал на 500 місць, і зал для лялькового театру на 120 глядачів, спортзал, два хореографічні та виставкові зали. На трьох поверхах Палацу піонерів безліч приміщень, де займатимуться понад 200 дитячих колективів та гуртків. Палац розрахований майже на 4 тисячі юних запорожців. Є навіть справжній планетарій із обсерваторією, церемоніальна площа та майданчик для піонерського багаття.
Сама будівля фанерована натуральним аккерманським каменем і прикрашена вітражами. Ошатний вигляд Палацу надають карбування та різьблення по дереву. З галерей та околиць новобудови відкривається шикарна панорама на греблю, Дніпро та острів Хортицю.
Нині на місці палацу піонерів — міський палац дитячої та юнацької творчості.
Також ми писали,що сьогодні на тому місці, де колись працював Міський театр Запоріжжя знаходиться театр імені Магара, проте це зовсім інша будівля. Запорізький краєзнавець Артем Бородін поділився на своїй сторінці у фейсбуці унікальними світлинами — на них можна побачити будівлю театру, яка, на жаль, не зберігся до наших днів у своєму первозданному вигляді.
Джерело: Роман Акбаш