За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Військовий на псевдо Джек. Фото: Суспільне Запоріжжя
Деякий час чоловік був аеророзвідником, воював у Бахмуті. Зараз же військовий перебуває на Запорізькому напрямку. Торік у жовтні він опанував роботу на ударних дронах, зокрема на "Вампірі". Працюють з цим безпілотником переважно уночі – аби завадити ураженню борта, розповів Джек:
"Нічні ударні дрони відрізняються тим, що вони великі, вони можуть переносити багато вантажу, бойової нагрузки. Завдяки цьому їх можна використовувати для знищення ворожих бліндажів, спостережних пунктів термобаричними боєприпасами або протитанковими мінами.
Український дрон «Вампір». Фото: Суспільне Запоріжжя
Український дрон "Вампір", за словами Джека, має велику дальність польоту – до 10 кілометрів у тил російських позицій:
"Дуже важлива річ, що для цих систем програмне забезпечення теж пишеться в Україні і саме воно дозволяє дрону в деяких речах працювати автоматично, без участі пілота і витягувати борт з дії РЕБРадіоелектронна боротьбау, і запобігати втраті борта".
Український дрон «Вампір», на який завантажують боєкомплект. Фото: Суспільне Запоріжжя
Аби уразити позиції російської армії, українські бійці використовують різні боєприпаси, зокрема перероблені снаряди від РПГ-7 та протитанкові авіабомби, розповів Джек:
"ТМ-62 — це шматок вибухівки у сталевому корпусі. Дуже потужна річ, тобто, коли ми там відносимо на 8-10 кілометрів, і скидаємо на ворожі бліндажі, то перекриття не витримують, руйнуються. Це непоганий засіб для того, щоб руйнувати ворожі укріплення".
Снаряди, які використовують у 127 бригаді ТрО проти російської армії. Фото: Суспільне Запоріжжя
Поза тим, зізнався Джек, дрон "Вампір" є менш маневровим, аніж денні FPV-безпілотники. Проте це не заважає українським бійцям ефективно застосовувати техніку на полі бою:
"Ну ось, були новорічні свята, ми працювали на Вампірі і кожного дня ми відвозили по 50-60 кілограмів вибухових подарунків для росіян. Це було трохи визначне. Багато вибухів, люди бігають, кричать. Мені подобається".