За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Ольга Фьокліна, переселенка яка опанувала нову професію і розпочала власну справу у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя
Ольга Фьокліна — переселенка з тимчасово окупованого села Пологівського району на Запоріжжі. Переїхавши до обласного центру, жінка опанувала нову професію кондитера, здобула перемогу у двох грантових проєктах та відкрила власну справу.
До Запоріжжя Ольга Фьокліна переїхала з тимчасово окупованого села Пологівського району торік у квітні. До повномасштабного вторгнення жінка працювала економістом з планування на одному з місцевих підприємств. Кондитерська справа у неї було хобі:
"Спочатку я почала займатися цим ще вдома, пішовши в декрет, тому що я не звикла сидіти на місці. Я займалася цим для рідних, знайомих та друзів".
Ольга Фьокліна, переселенка, яка опанувала нову професію та розпочала власну справу у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя
Ольга розповідає, розпочати нову справу мріяла ще два роки тому. Для цього почала закуповувати необхідну техніку. Втім, плани перервало повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Її рідне село окупували росіяни другого березня:
"Вони просто йшли колонами, і ми не знали, що робити. Пізніше були прильоти до нашого будинку, будинок частково був пошкоджений. У нас тоді на руках була маленька однорічна дитина, і ми вирішили, що сидіти в підвали з дитиною – це просто страшно, і на той момент майже все було розграбовано".
Ольга каже, у Запоріжжі перші кілька місяців відчувала себе розгубленою. Доки не побачила в одній із запорізьких груп оголошення з проханням приготувати торт.
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної Фото: Instagram/foklina_bakery
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної Фото: Instagram/foklina_bakery
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної Фото: Instagram/foklina_bakery
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної Фото: Instagram/foklina_bakery "Одна дівчинка із Запоріжжя написала, що хоче тортик для своєї донечки, але як таких коштів у неї немає, але хочеться домашнього.Я вирішила їй допомогти, зробила для неї тортик, і вона виклала відгук з цим тортиком. Було від дівчат дуже багато підтримки, захвату".
Після цього Ольга почала відвідувати різноманітні курси та навчатися професії кондитера. Втім, закупити необхідний кухонний інвентар у родини не було можливості. Тож жінка наважилася взяти участь у грантовому конкурсі для тих, хто постраждав від війни.
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної. Запоріжжя, 9 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя"З нами працював і тренер з розробки бізнес-ідеї. Тобто в нас було багато дівчат, які мали ідеї, але не знали конкретно, що вони хочуть і для чого їм це. З нами працювали тренери, які допомагали — і резюме зробити, і консультували по бізнес-плану. З нами навіть працював тренер з самопрезентації".
Торік у жовтні Ольга дізналася, що стала однією з переможниць. Грант у 32 тисячі гривень Ольга витратила на закупівлю кухонного обладнання. Після взяла участь в ще одному грантовому проєкті на розвиток власної справи, де теж перемогла.
Роботи кондитерки-переселенки Ольги Фьокліної. Запоріжжя, 9 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя"За цей грант я також отримала техніку. Я собі купила додаткове обладнання – це духову шафу, блендер, холодильну вітрину, краскопульт для моєї кондитерської діяльності".
Кондитерка-переселенка каже, що любов до готування в неї від бабуся, яка також була кондитером:
"Це спочатку, напевно, з самого дитинства я любила готувати, моя бабуся була кондитером, і вона весь час мені книжечки приносила, розповідала".
Фото: Суспільне Запоріжжя «Коли готуєш, ти намагаєшся зробити це найкраще, а коли ти отримуєш відгуки та завжди це були позитивні відгуки, то в тебе наче виростають крила, і ти готовий творити». Ольга Фьокліна, кондитерка