Один з прокатних підрозділів запорізького металургійного підприємства відзначає річницю заснування

Один з прокатних підрозділів запорізького металургійного підприємства відзначає річницю заснування

Рівно 86 років тому на Запоріжсталі почав роботу цех холодної прокатки

Цех холодної прокатки – заключний етап у виробничому циклі Запоріжсталі. На кінцевий результат тут працюють фахівці різних професій: травильники, вальцювальники, термісти, слюсарі-ремонтники, оператори станів, пакувальники тощо.

Читайте також: Запоріжсталь в лідерах компаній переробної промисловості України – рейтинг Опендатабот

Кожне відділення, дільниця та служба – а їх у цеху холодної прокатки 15 – мають свою зону відповідальності та свої надважливі завдання. Наприклад, фахівці дільниці з ремонту механічного устаткування гідравліки забезпечують безвідмовну роботу майже усіх основних агрегатів підрозділу – прокатних та дресирувальних станів, БТА-4 та інших.

«Ми контролюємо справність обладнання, його стабільний хід, своєчасний огляд та ремонти. Нерідко вживаємо превентивних заходів, аби звести саму можливість незапланованих простоїв до нуля. Звичайно, наша робота впливає і на кінцеву якість металу, який рушає до клієнта, тож ми усвідомлюємо яка відповідальна задача стоїть перед нашою службою і робимо максимум, аби все працювало безвідмовно», — розповідає майстер дільниці Юрій Городничий.

Колектив дільниці налічує понад 20 фахівців, серед яких і слюсар-ремонтник Володимир Ткачук. Досвідчений майстер справи віддав роботі на підприємстві 18 років. Каже, у команді цеху всі працюють згуртовано та на єдиний результат.

«Як усюди, тут у кожного є своя зона відповідальності, своя задача, та ми завжди приходимо одне одному на допомогу – порадою чи реальною справою, ділом. Коли в команді є порозуміння та відчуття надійного плеча поряд – робота йде краще і почуваєшся впевненіше, навіть у такі непрості часи, які ми проходимо разом з усією країною», — додає Володимир.

Далі на нашому шляху – термічне відділення. Воно зустрічає величезними та гаряченними ковпаковими газовими печами. Тут метал прогрівають, щоб надати йому необхідних механічних властивостей для подальшої обробки. Переважно колектив термічного відділення чоловічий, однак, працюють тут й жінки. Наприклад, Анна Волова.

«Я працюю у ЦХП вже близько шести років. Тут, у термічному відділенні, слідкую по приладам за показниками роботи печей, фіксую найменші відхилення якщо вони є. Сталі температурні режими у печах та витрати енергоресурсів для забезпечення технологічного процесу – контроль цих процесів є моєю повсякденною роботою і внеском у виробництво якісного прокату. Чи важко мені працювати на цій дільниці? В моєму колективі, з такими колегами робота не видається мені складною. Я рада, що є частиною надійної команди», — каже термістка прокату й труб Анна Волова.

Фінальний акорд роботи з холоднокатаною сталлю – якісне пакування та відвантаження металопродукції споживачам. Процес – відповідальний, кажуть працівники зі стажем, тож навчають і пишаються молоддю, яка обирає роботу в металургії.

«Дякую усім, хто сьогодні продовжує працювати, вкладатися у результат нашого цеху. Усі наші здобутки були б неможливі без досвіду та знань кожного робітника, тож це наша спільна заслуга. Можливість жити і працювати, підтримувати армію та цивільних, зміцнювати країну ми маємо завдяки українським оборонцям, серед яких служать і наші колеги, а деякі вже повернулися з фронту. Тож ми дякуємо їм за захист і можливість вітати одне одного з днем підрозділу. Працюємо разом далі!» – наголосив начальник цеху Олександр Тищенко.

Раніше ми писали, що у 2024 році Запоріжсталь виконав усі базові пункти колективного договору

Джерело

Новости Запорожья