Обвисла шкіра та не могла ковтати навіть воду — стали відомі подробиці захворювання запоріжанки ботулізмом після уколів краси

Обвисла шкіра та не могла ковтати навіть воду - стали відомі подробиці захворювання запоріжанки ботулізмом після уколів краси

Після «уколів краси» на дому запоріжанці може знадобитись допомога пластичного хірурга — добре, що взагалі вижила

З початку 2025 року в Запорізькій області, як ми писали, зафіксували два випадки ботулізму. Перший випадок стався після вживання в’яленого непатраного ляща. Другий — рідкісний, через косметологічну процедуру після введення ботоксу. Обвисла шкіра та не могла ковтати навіть воду — стали відомі подробиці захворювання запоріжанки ботуліном після уколів краси

Читайте також: У Запоріжжі виявили два випадки хвороби Лайма

Як розповіли брифінгу щодо ситуації в області із захворюваністю на ботулізм, у березні 58-річна жінка робила ін’єкції ботоксу на дому. Про це повідомили на сайті ЗОВА. Внаслідок чого через деякий час з важкими симптомами — вже не могла ковтати — жінка потрапила у лікарню.

Після походу до «косметолога» обвисла шкіра, погіршився зір, почалися порушення мови і ковтання

«Через шість днів після введення препарату, в склад якого входив ботулотоксин, у жінки розвинулась хвороба. Спочатку з’явився птоз – обвисання шкіри повік. Наступного дня з’явилося порушення зору, а пізніше почалося порушення мови.

І вже коли з’явилося порушення ковтання, тобто жінка не змогла ковтати навіть рідку їжу, вона звернулась за допомогою медиків. Тоді вона була госпіталізована до обласної інфекційної лікарні», – розповіла медична директорка обласної інфекційної клінічної лікарні Ольга Андрієнко.

На момент госпіталізації стан пацієнтки був тяжким. Через те, що вона не могла ковтати, протягом семи діб жінку годували виключно через зонд. У лікарні їй ввели ботулінічний антитоксин, після чого почався процес одужання.

«На третій-четвертий день вона вже змогла ковтати воду. На 9-10 день ми прибрали зонд повністю і жінка почала їсти самостійно. З’явився голос, покращився зір. Вона була виписана на 15 день перебування у стаціонарі. Проте у неї залишився птоз – обвисання шкіри повік. Варто зазначити, що цей дефект буде усуватися ще довго – від місяця до трьох, або навіть буде потребувати хірургічної корекції», – зазначила Ольга Андрієнко.

«Краса вимагає жертв, а не людських жертвоприношень»

Медики зазначають, що це перший випадок ятрогенного ботулізму в Запорізькій області. Він виникає внаслідок введення ботулотоксину під час медичних або косметичних процедур (наприклад, ін’єкцій ботоксу). Це рідкісний, але небезпечний стан, який вимагає негайної медичної допомоги. Відтак лікарі закликають запоріжців бути обережними щодо вибору місця та фахівця при проведенні подібних процедур.

Заступник генерального директора з питань профілактики інфекційних хвороб Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак зазначив:

«Сама процедура введення ботоксу представляє собою штучне введення в організм людини синтезованих продуктів життєдіяльності ботулізму. При певних обставинах це може спричинити розвиток захворювання. Це може відбуватися при порушеннях дози введення препарату, умов його зберігання, техніки введення.

Я би хотів звернутися до усіх жінок. Ми знаємо класичний вислів про те, що краса вимагає жертв. Проте вона не вимагає людських жертвоприношень. Навіть коли ви вирішили застосувати відповідну процедуру з введенням ботоксу, обов’язково робіть це в цивілізованих умовах, а не на дому. Необхідно, щоб процедуру проводили люди з медичними навичками і щоби це був препарат гарантованої якості».

Що ще варто враховувати

Коли вперше записуєтесь до косметолога, то поцікавтесь, чи є у нього медична освіта (для таких процедур вища), сертифікат на препарат.

«Біда в тому, що працюють не сертифікованими препаратами. Такі процедури повинні робити тільки лікарі», — прокоментувала zprz.city лікар дерматовенеролог, сертифікований тренер ААА Валентина Клімова.

Має насторожити занадто низька ціна на препарати та послуги.

За словами Валентини Клімової, ціна за 1 одиницю токсину сягає від 100-120-150 грн. Мʼязова активність у людей різна і потребує різної кількості одиниць токсину, це індивідуально. Наприклад, зона очей потребує від 10 до 25 одиниць токсину.

Популярні зони для уколів ботоксом у запоріжанок — чоло, міжбрів’я, очі.

До речі зараз, за словами Валентини Клімової, є науково обґрунтована тенденція, що окремі ділянки не ін’єктують. Існує методика Full face, яка відрізняється комплексним впливом одразу на декілька зон обличчя.

Ми писали, що у Запорізькій області стартував «Тиждень імунізації» — фахівці розповіли, що робити у разі порушення графіка щеплень (відео).

Джерело

Новости Запорожья