За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Заняття з хібукі-терапії . Фото: Суспільне Запоріжжя
У Запорізькому центрі розвитку дитини “Надія” влаштовують терапевтичні заняття за допомогою Хібукі – м’якої іграшки собаки. Такі "собаки-обіймаки" допомагають зняти тривожність та заспокоїти малечу.
Що таке хібукі-терапія – дізнавалось Суспільне.
У центрі "Надія" проводять як групові заняття, так й індивідуальні. Під час хібукі-терапії дітей знайомлять з іграшкою, а після запитують про потреби "собаки-обіймаки". Тоді дитина розповідає про свої переживання та страхи.
Заняття з Хібукі-терапії. Фото: Суспільне Запоріжжя
Фото: Суспільне Запоріжжя В хібукі мені подобається все, довгі лапи, очі, личико. Він мякенький на дотик. Я з ним можу поділитися секретиками, бажаннями та мріями. Анна, відвідувачка центру
Такий метод терапії допомагає дітям, що пережили російські обстріли та окупацію, відновити психологічне самопочуття.
Заняття з Хібукі-терапії. Фото: Суспільне Запоріжжя
П’ятирічний Богдан на початку повномасштабного вторгнення три місяці пробув в тимчасовій окупації разом із бабусею та дідусем. Через обстріли, сім’я виїхала за кордон, а згодом повернулась до Запоріжжя. Мати хлопчика Тетяна розповідає – дізнавшись про хібукі-терапію одразу записались, аби покращити його психологічний стан:
"Дитина виходить і вона якось емоційно відновлена, в неї піднесений настрій. Він може ділитися і розповідати про цю чудо-собаку з татом, братом, дідусями, бабусею. І він йде не просто на заняття, він йде на зустріч з другом".
Заняття з Хібукі-терапії. Фото: Суспільне Запоріжжя
Заняття хібукі-терапії проходять двічі на тиждень, розповідає психологиня центру розвитку Юлія Вітер:
"Хібукі мій друг помічник в роботі з дітками. Він допомагає дітям з тривожним станом, справлятися зі стресом. Діти дуже люблять ділитися з ним своїми секретами. І кожну зустріч вони чекають з нетерпінням, бо їм дуже подобається.
Психологиня також зазначає, що подібний метод терапії гармонійно розвиває дітей:
"Хібукі допомагає дітям знаходити якісь відповіді на запитання, робити з ними разом вправи, виконувати якісь завдання".
Заняття з Хібукі-терапії. Фото: Суспільне Запоріжжя
До проєкту хібукі-терапії вже залучена 41 дитина центру розвитку "Надія". Двічі на тиждень заняття відвідують діти віком від чотирьох до шести років. Аби використовувати методику незвичайної терапії, психологи центру пройшли спеціалізовану підготовку, зазначає директорка закладу Ірина Кіченко:
"У нас чотири педагоги пройшли навчання у авторки проєкту і отримали сертифікати міжнародного зразка, вони мають сертифікат хібукі-терапевта".