Як розпізнати новий штам коронавірусу та що робити, щоб уникнути ускладнень
В Україні, зокрема і у Запорізькій області, кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 збільшилась за останні два тижні.
Наразі в Запорізькій області циркулює модифікований штам коронавірусу «Омікрон». Але в інших областях вже зафіксували перші випадки нового штаму «FLiRT».
Про його симптоми та особливості розповіли на сайті МОЗ.
Читайте також: Кількість онкохворих може зрости – як війна впливає на здоров’я українців
“У кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі.
Три випадки субваріанта коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня. Два — у Києві та один — в Івано-Франківській області. Захворілі — дві жінки та чоловік старше 60 років.
Пункти щеплення в країні забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання варто проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення напередодні епідсезону», — зазначив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар.
Про поширення нового субваріанту FLiRT у світі заявили у грудні 2023 року. Найбільше випадків виявили в Австралії. Влітку 2024 року центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) відзначили, що цей варіант виявили у понад 28 % випадків COVID-19 у США. Зростання кількості випадків очікують наприкінці літа та в осінні місяці.
Новий штам коронавірусу, відомий як FLiRT, походить від варіанта Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипу вірус краще зв’язуватися з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
Раніше ми писали, що треба зробити перед початком нового навчального року . Батькам рекомендують перевірити, чи є у їхніх дітей щеплення від смертельних хвороб.