Нова шахрайська схема — запоріжців попередили, що аферисти обманюють родини першокласників

Нова шахрайська схема - запоріжців попередили, що аферисти обманюють родини першокласників

Шахраї швидко придумали нову схему обману — маскуються під нещодавно анонсовану програму підтримки «Пакунок школяра»

Нещодавно уряд анонсував нову допомогу «Пакунок школяра» — підтримку для сімей з дітьми, які вперше йдуть до школи. Це виплата в сумі 5 тисяч гривень на кожного першокласника на придбання необхідних речей для школи. А шахраї вже придумали, як обманути людей з цього приводу.

Читайте також: Як запоріжцям отримати «Пакунок школяра» — роз’яснення від Мінсоцполітики

Про нову шахрайську схему під виглядом оформлення «Пакунка школяра» розповіли у комунальному підприємстві «Центр управління інформаційними технологіями» (займається впровадженням та розвитком ІТ у Запорізькій міській раді)

Зловмисники розсилають підроблені посилання на липові сайти та пропонують «оформити виплату» у 5 тисяч гривень. Для цього просять ввести реквізити банківської картки. Перші такі випадки вже були в Івано-Франківської області, — повідомили в поліції.

Насправді це фішингові сайти, які створені для викрадення фінансових даних. Введена інформація потрапляє до рук шахраїв, які одразу знімають кошти з рахунків.

Не переходьте за підозрілими посиланнями, не вводьте персональні та банківські дані на невідомих сайтах.

Достовірну інформацію про «Пакунок школяра» можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України.

Як не дати себе ошукати:

— універсальне правило — не переходьте за посиланнями від незнайомців та за підозрілими посиланнями. Взагалі, ніколи не спішіть переходити, перед тим, як кудись перейти та на щось натиснути, подумайте та проаналізуйте;

— отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел;

— не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток;

— якщо дані платіжної картки помилково введено на вебсайті, який надіслали невідомі чи побачили в Інтернет мережі, негайно блокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку або гарячої лінії банку.

Куди звертатись щодо кібершахрайств

Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті — подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua або зверніться на лінію поліції «102«.

Читайте також: У телеграм активізувались шахраї — що потрібно знати запоріжцям, щоб не втратити гроші

Також у Запоріжжі створений центр протидії шахрайствам ГУ Нацполіції у Запорізькій області. І кожен, хто потрапив на гачок аферистів, може напряму звернутися до фахівців центру за номером телефону 068-688-85-73 (наявні месенджери вацап, телеграм, вайбер, сигнал).

Телеграм-канал центру протидії шахрайствам: https://t.me/police_zp_news/14072

Ми писали, що шахраї пропонували запоріжцям отримати 1000 гривень Зимової єПідтримки — як не втратити всі свої гроші.

Джерело

Новости Запорожья