Online трансляція

Зброя для цивільних в Україні: як врегулювати питання?

14 Червня 2022

Україна – єдина країна у Європі, яка не має законодавчого регулювання обігу зброї. 1 червня у додатку «Дія» завершилося опитування про той варіант володіння зброєю, якому б українці віддали перевагу. У ньому взяли участь близько 2 мільйонів громадян. У результаті 58,75% – вважають що всі, хто відповідає вимогам закону, можуть мати пістолет та носити його з собою в громадських місцях. 19,43% – відзначили, що використовувати зброю варто тільки в тирах чи на стрільбищах. 21,82% проти озброєного цивільного населення. Про всі тонкощі збройової проблеми – далі у сюжеті.

Парламент вже проголосував у першому читанні за законопроект про обіг вогнепальної зброї. Але питання як саме володіти нею залишилось не вирішеним. Зокрема, і щодо короткоствольної зброї самозахисту, яке актуалізувалося під час війни. Українська асоціація власників зброї врахувала цей момент і запропонувала альтернативний варіант закону.

На думку Георгія Учайкіна, кожен громадянин України з 18 років повинен мати право володіти мисливською рушницею і з 25 – короткоствольною зброєю, попередньо пройшовши всі необхідні процедури перевірки та навчання.

Крім того, хто захоче отримати посвідчення власника зброї, повинен навчитися надавати першу домедичну допомогу, адже ціль – не вбити злочинця, а зупинити протиправні дії. На думку експерта, відповідні курси та видачу ліцензій повинен проводити бізнес і весь процес підготовки та заліків фіксувати на відео.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!