Online трансляція

Завдяки зусиллям народного депутата Вадима Новинського в Запоріжжі доставили Благодатний Вогонь – фото

1 Травня 2021

Частинку Благодатного Вогню доставили сьогодні ввечері в Запоріжжя завдяки участі в українській делегації народного депутата України Вадима Новинського

Сьогодні, 1 травня, о 13.55 в єрусалимському храмі Гробу Господнього відбулася урочиста церемонія сходження благодатного вогню. У числі українців, які взяли участь в благодатній церемонії, був народний депутат України Вадим Новинський.

За словами Вадима Новинського в Києві, незважаючи на пов’язані з пандемією обмеження, нерукотворне чудо сходження Благодатного Вогню знову і знову створює загальну атмосферу радості, зміцнює віру мільйонів віруючих і запалює вогонь Великодньої радості в серцях.

«Нам як ніколи зараз необхідна розрада, і Благодатний Вогонь, і Світле Христове Воскресіння, яке ми зустрінемо через кілька годин – це тверда основа нашого життя і надія, що рятівний Промисел Господа допомагає всім нам і веде нас до правди і Істини. Вітаю всіх нас зі Світлим Святом Христового Воскресіння! Христос Воскрес!” – сказав Вадим Новинський.

Після церемонії, спеціальним рейсом з Єрусалима до Києва, а потім – до  Запоріжжі, прибула делегація, яка доставила Благодатний Вогонь. Доставка Благодатного Вогню стала можлива завдяки допомозі і участі українського православного промисловця, народного депутата України Вадима Новинського, щоб всі віруючі запорожці змогли відчути всю теплоту і глибину прийдешнього дня Воскресіння Господнього.

На спеціальному рейсі вогонь в Запоріжжя доставив прославлений український плавець із Запоріжжя, чемпіон світу Денис Силантьєв. У запорізькому аеропорту спортсмен передав його Високопреосвященнішому митрополиту Запорізькому і Мелітопольському Луці і іншим священнослужителям. Сьогодні вночі Вогонь розвезуть по всіх парафіях Запорізької області. Також в аеропорту делегацію зустрічав мер Запоріжжя Володимир Буряк

Денис Силантьєв підкреслив важливість заходу і подякував за таку унікальну можливість – доставити Благодатний Вогонь в рідне місто.

Відзначимо, що ось уже багато років поспіль депутат є меценатом доставки Благодатного Вогню в країну.

– Завдяки Вадиму Новинському цей вогонь прибув в Україну і сьогодні розходиться по Україні. Тепер цей вогонь зможе зігріти серця і душі в кожному куточку і храмі нашої країни, – зазначив Денис Силантьєв. – Ми зустріли Благодатний вогонь в Києві, і потім я привіз його в Херсон, і тепер ось прилетіли в рідне місто передати його священнослужителям тут. Вогонь – як символ Господа, Перемоги над смертю, Воскресіння. Я сподіваюся, що цей вогонь буде також світити в серцях людей символом, і надією, і вірою в майбутнє

Владика Лука в свою чергу зазначив, що для всіх віруючих це велика благодать. Благодатний вогонь, за словами владики, в найближчі години розійдеться по всіх куточках нашого Запорізького краю.

– Я неодноразово був свідком, як сходить Благодатний вогонь і тих чудес, які відбувалися в Храмі Господа. Сьогодні я з трепетом приймаю цю лампаду з рук Дениса Силантьєва, – сказав владика Лука. – Одне можу сказати, що милість благодатна нас не залишає і цей Благодатний Вогонь – це свідчення любові Бога до нас. Мені б дуже хотілося, щоб цей Благодатний Вогонь очистив нашу землю від усякої скверни і нас всіх зробив сталевими, і ми могли один в одному бачити образ Божий.

Відзначимо, що сходження Благодатного Вогню – один з основних містичних моментів в християнстві, щорічно повторюване Чудо. Вогонь невідомим науці способом з’являється в Храмі Христа Спасителя в Єрусалимі напередодні Воскресіння Господнього, передається своєрідною естафетою в усі християнські країни і символізує собою причетність всіх християн світу до єдиного Дива, близькість Воскресіння, нову Добру Новину.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5