Online трансляція

Запорізький полковник зупинив ворога ціною власного життя

26 Березня 2022

Запорізькому полковнику Дмитру Апухтіну присвоїли звання Героя України. На жаль, посмертно. Він зупинив наступ ворога в Маріуполі ціною свого життя.

“За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” полковнику Апухтіну Дмитру Олександровичу”, – йдеться в указі Президента.

У військовій частині 3033 НГУ Дмитро прослужив заступником командира останні три роки. На нове місце служби перейшов з частини 3029 Нацгвардії, яка також дислокується у Запоріжжі. Його загальний трудовий стаж — 25 років. Випускник Національної академії Нацгвардії (2018 р., магістр).

— З першого дня вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України підрозділи БГр, під керівництвом полковника Апухтіна Д. О., мужньо та стійко обороняли Маріуполь, прикриваючи основні вузли автомобільних шляхів на підступах до міста, утримуючи зайняті позиції, — повідомила пресслужба Південного Одеського територіального управління НГУ. — Щоденно перебуваючи під шквальним вогнем артилерійських систем та авіаційних ударів, підрозділи стримували натиск противника, завдаючи йому втрат.

Так, 3 березня 2022 року на визначеному напрямку полковником Апухтіним  була помічена передова група противника. Грамотно організувавши оборону, визначивши кожному вогневі завдання, полковник Апухтін героїчно вступив у бій.

В ході бойового зіткнення, завдяки вмілому керівництву підлеглим особовим складом було знищено одну одиницю броньованої техніки.

5 березня ворог знов намагався прорвати оборону та пройти до Маріуполя, між військовослужбовцями та окупантами зав’язався бій. Завдяки вмілому керуванню особовим складом під час бою було знищено 2 одиниці броньованої техніки та близько 20 солдат противника.

10 березня під час виконання бойового завдання щодо організації оборони та недопущення просування противника до Маріуполя особовим складом під командування полковника Апухтіна було зупинено рух механізованої колони противника, а саме: два ворожих БМП-2 та живу силу противника.

12 березня, на блокпосту на північній околиці Маріуполя, керуючи діями особового складу в ході бойового зіткнення, під час наступу ворожої колони, як справжній командир вміло здійснив маневр силами і засобами підрозділу, особисто, беручи вогонь противника на себе, полковник Апухтін ціною власного життя зупинив наступ ворога, не давши йому можливості просунутись в глибину міста.

Тим самим офіцер надав змогу своїм побратимам продовжити оборону, не допустивши чисельних втрат серед особового складу.

Не зумівши прорвати оборону, ворог розпочав мінометний обстріл позицій, в результаті якого полковник Апухтін отримав численні осколкові поранення, несумісні з життям.

Своїм героїчним та мужнім вчинком полковник Апухтін Дмитро Олександрович забезпечив успішне виконання бойового завдання та зберіг життя і здоров’я підпорядкованого особового складу.

Джерело: “Індустріалка”

Редакція телеканалу TV5 висловлює співчуття родині та близьким! Вічна пам’ять Герою України!

 

 

Автор: Телеканал TV5

Інші новиниГоловний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!