Online трансляція

Запорізькі документалісти підкорили журі міжнародного кінофестивалю

5 Березня 2018

Фільм «На краю миру. Листи з фронту», режисером якого виступила кореспондент TV5 Євгенія Мельник, став лауреатом кінофестивалю «Світло». Роботи на кінофорум представили режисери Сполучених Штатів Америки, Польщі, Румунії і, звісно, України. Сорок стрічок увійшли у шорт-лист фестивалю, фільм Євгенії Мельник став призером.

Робота журналістки розповідає про те, як справлятися зі страхами, перебуваючи у небезпечній зоні, і не падати духом. Свої переживання та надії діти-свідки подій у зоні АТО виклали у листах. Під час перегляду фільму «Листи з фронту» глядачі та експертне журі не стримували емоцій, навіть плакали. Адже ця тема, на жаль, може торкнутися кожного.

Про це йдеться у сюжеті з програми “Тиждень. Підсумки

Кіно без насилля та агресії. Вчетверте у Києві відбувся дводенний міжнародний фестиваль «Світло». Його мета – показати можливості мистецтва у боротьбі з негативом. До участі у фестивалі долучилися більше трьох тисяч митців з усіх куточків світу. У фінал вийшли 40 найкращих.

Сильна міжнародна конкуренція не завадила виходу у фінал роботи кореспондента TV5 Євгенії Мельнік. На розсуд професійного журі режисерка подала стрічку «На краю
Миру. Листи з фронту». Вона потрапила у номінацію документальний короткометражний фільм.

Серед конкурентів фільму Євгенії Мельник стрічка Світлани Тимошенко «Реванш XXІ».

У номінації також була представлена документальна стрічка вченого-юриста В’ячеслава Бігуна «Дума про сина». Це частина фільму «Cерце мами Гонгадзе», який у січні
цього року відібрали на український Оскар. Сам автор описав роботу як прижиттєву кіносповідь Лесі Гонгадзе про любов, найбільш інтимні та надихаючі моменти її життя та сина, зафільмовану в Україні, Грузії, Естонії та Франції.

Фільм став переможцем у своїй номінації. Стрічка про Мартіна Лютера посіла друге місце. Робота «На краю Миру. Листи з фронту» стала третьою.

Огляд інших робіт, які посіли призові місця, дивіться у сюжеті.

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5