Online трансляція

Запорізьке ОСББ залишили один на один з проблемою на 140 тисяч гривень

28 Липня 2020

До наших журналістів звернулись мешканці будинку №133, що на проспекті Соборному. На стінах їхньої багатоповерхівки закріплені вентиляційні труби, які вже кілька років міська влада визнала небезпечними. Втім, демонтувати їх чомусь зобов’язали саме жителів ОСББ, які тепер мають знайти чималі кошти і фахівців, які візьмуться за роботу.

Мешканці будинку №133, що на проспекті Соборному, бояться виходити на власне подвір’я. Справа у тому, що на стінах багатоповерхівки знаходиться витяжна вентиляція. Нею, до появи сучасних систем кондиціювання, користувались підприємці, які винаймали приміщення у будинку. І от вже 20 років, як величезні труби фактично перетворились на металобрухт, а фундамент під ними почав руйнуватись. Втім, кажуть місцеві, міську владу ця проблема зацікавила лише кілька років тому, коли мешканці багатоповерхівки створили ОСББ. 144 тисячі гривень – щонайменше стільки мешканцям ОСББ доведеться викласти за демонтаж аварійних труб, люди сплатити цю суму не в змозі. До того ж, не так легко знайти і спеціалістів, які візьмуться за таку роботу.

Як мешканців багатоповерхівки залишили один на один із небезпечними спорудами, зрозуміти важко, – каже голова правління сусіднього об’єднання співвласників Максим Охотін. Він переконаний: проблему треба вирішувати негайно, та не коштом самих людей. Висота кожної труби – більше двадцяти метрів. І небезпека, яку становлять аварійні споруди, досить реальна. А тому ситуація потребує якнайшвидшого вирішення, аби у дворі будинку №133, що на проспекті Соборному, нарешті запанував порядок

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5