Online трансляція

Запоріжцям нагадали найпоширеніші види шахрайства під час війни

21 Травня 2022

Шахраї не полишають можливостей обманювати українців навіть під час війни, тому вигадують нові способи та сценарії афер. Аби якомога менше людей попрапляти на гачок шахраїв, працівники запорізької кіберполіції виділили та вкотре нагадали про найпоширеніші види обману.

Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Запорізькій області.

Аферисти постійно вигадують нові схеми, розраховуючи на готовність довірливих людей віддати останні кошти, аби допомогти не тільки своїм рідним та близьким, але й військовослужбовцям.

Наразі найпоширеніший спосіб шахрайства – це прохання про передоплату послуг, пов’язаних з евакуаційними перевезеннями та доставкою гумвантажу. Шахраї просять у громадян передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають.

Ще один відомий спосіб незаконного збагачення – це розроблені фейкові оголошення про збір коштів на лікування дітей чи допомогу нібито постраждалим від агресії рф. Для цього шахраї навіть підставляють реальні фото травмованих людей, проте які в реальності вже втратили свою актуальність.

Інтернет-жебрацтво – також на сьогодні досить актуальна схема. Шахраї створюють фішингові сайти з відкритими розрахунками для збору коштів військовослужбовцям Збройних сил України. Особливо небезпечними на таких сайтах є «прямі» посилання, завдяки яким зловмисник прагнуть розсекретити паролі, карткові реквізити та персональні дані.

Щоб не потрапити на гачок аферистів, працівники кіберполіції вкотре закликають бути обачливими та допомагати армії та українцям, постраждалим від російської агресії, тільки за надійними джерелами.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Автор: Телеканал TV5Головний редактор програми "Новини"
Редакція "Ранок з TV5"
TV5 Технічний відділ TV5
close-btn Росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Вони вже почали атаку на Україну, усі великі міста під обстрілом, страждають мирні жителі. Будь ласка, будьте з Україною!
✅ ЧИМ ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ? Найважливіше, що ви можете зробити для України зараз, — це ЧИТАТИ та ДІЛИТИСЯ перевіреною інформацією про напад Росії на Україну.
🔹 Президент України
Веб-сайт: https://www.president.gov.ua/uk
Twitter: https://twitter.com/ZelenskyyUa
Facebook: https://www.facebook.com/zelenskiy.official
🔹 Офіційні акаунти України в соціальних мережах
Facebook: https://www.facebook.com/UkraineUA.MFA
Instagram: https://www.instagram.com/ukraine.ua/
🔹 Посольство України у вашій країні (Web, Facebook та Twitter)
✅Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до головного благодійного фонду України — https://savelife.in.ua/пожертвувати/
✅ Допоможіть захистити Україну — надішліть кошти до фонду Національного банку України - https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
✅ Допоможіть Україні, розмістивши на своєму сайті цей віджет
https://github.com/ukraine-not-war/stop-war
Будьте з Україною!